Reply on: david1 #224700:
Samozrejme ja to neviem posúdiť keďže 210 nevyužívam. Len mi to prišlo pre ľudí, ktorí idú na AS s kuframi o niečo jednoduchšie. On ten prechod cez Mlynské Nivy nie je bohvie čo, to si povedzme úprimne. Skôr ako hľadisko vzdialenosti som skôr myslel na bezpečnosť.
nie je to pre mňa
zbytočný človek
Mal by som ešte porovnať obsadené trolejbusy. 50 cestujúcich je zaplnené vozidlo, ale ešte žiadna tlačenica. Hmotnosť cestujúcich 4 tony.
10680 + 4000 = 14680
12780 + 4000 = 16780
14680 + 15% = 16882
Takže rozdiel v hmotnosti medzi 30Tr a 30TrDG, ktoré obe vezú okolo 50 cestujúcich, je približne 15%.
Dobre, spotreba 30TrDG zrejme nebude až o 20% vyššia. Bude o 10% až 15% vyššia, podľa obsadenia, trasy, atď.