Reply on: MatejBA #220873:
Moderne telesa od Siemensu (SR100) su jednak vyrazne lacnejsie v nakupe ako LED svietidla, zaroven neusetria za dobu zivotnosti tolko aby sa to vratilo.SR100 uz nie su stare telesa, ake pozname napriklad z vozovne, ci obratisk, ktore mali odber 400W.
SR100vky maju 70W, co pri porovnani s LED telesami (ekvivalentny odber 60W) je rozdiel zanedbatelny.
To co zazivaju viacere slovenske mesta a obce, ze prechodom na LED usetria 60-70% nakladov za elektrinu, zazila Bratislava pred 20 rokmi. Kedy sa funkcnost osvetlenia zvysila z 50% na 98%, pri sucasnom poklese spotreby o 50%.
Ine je vsak posudzovanie inych benefitov LED svietidiel. Lepsia distribucia svetla - tam kam ho treba a nie tam kde ho netreba = nizsia kriminalita/vandalizmus, vyrazne znizeny svetelny smog.
Ike
- cyklisti jazdia v protismere,
- na priechode pre chodcov hrozí kolízia s cyklistami,
- v celom území chýba platné zvislé dopravné značenie v zmysle Vyhlášky MV SR 9/2009 Z. z.,
- chýbajú zastávkové označníky,
- chýbajú zastávkové majáčiky v zmysle Vyhlášky MDVRR SR 351/2010 Z. z.,
- chýba trakčné vedenie!!
- Slnko zapadá na juhu,
- tiene majú rôzny smer, niektorí ľudia nevrhajú tieň a
- niektorí ľudia majú zimné oblečenie, niektorí letné.
IMHO je to nereálne.