Reply on: Peon #216536:
MULTIFUNKČNÉ AUTOMATY A OZNAČOVAČE (2. 9. 2016)Predstavte si, v multifunkčnom označovači na ŽST Vinohrady sa mi dnes podarilo kúpiť na moju BČK 15-minútový eCL napriek tomu, že tam mám PCL pre zóny 100+101! ? Čakal som chybové hlásenie (tak ako včera na Hlavnej stanici), ale ono mi to zrazu strhlo kredit a zapísalo lístok do čipu.
Overil som si to tam aj na multifunkčnom automate. Ten zobrazuje pri eCL "Pásmo nástupu: 100" aj keď v IDS BK máme zóny. Označovač tam zobrazuje správne "Zo zóny: 100". Btw, aj tento automat umožňuje navýšenie EP už od 1 €. ?
Ďalšie prekvapenie som tam zažil pri druhom multifunkčnom označovači. V 13. minúte platnosti eCL som tam bez problémov kúpil ďalší 15-minútový eCL. Vôbec ma ten označovač neupozornil, že tam ešte mám platný eCL, takže automaticky ma obral o 2 minúty platnosti. Prvý eCL mi totiž končil 17:09 h a druhý bol od 17:07 h do 17:22 h. Nejde mi o tých zopár desiatok centov: Pre moju milovanú verejnú dopravu to rád spravím aj nabudúce. ❤
Potom som cestoval električkou kde sa mi (rovnako ako v autobuse MHD) eCL nepodarilo kúpiť. Označovače správne zobrazili "Na karte je platný predplatný cestovný lístok. Cestovný lístok nie je možné zakúpiť". V električkách som videl niektoré označovače s príliš slabým podsvietením displeja a niektoré nedokázali moju BČK načítať.
Všimol som si tiež, že tie staršie prístroje na zobrazenie platnosti PCL (skúšal som v predajniach DPB na ASMN aj ŽST Vinohrady) ani dnes nedokážu zobraziť kredit na mojej BČK zo Slovak Lines. Na BČK z DPB to dokážu?
Zaujal ma aj označovač v autobuse Slovak Lines. Kúpu eCL som nestihol skúsiť, info o BČK mi zobrazil správne. Pamätám si, že do 31. 8. 2016 zobrazoval na displeji súčasnú a nasledujúce zastávky. Dnes najskôr zobrazoval ponuku eCL a možnosť "Info o karte", ale mimo Bratislavy začal zobrazovať súčasnú a nasledujúce zastávky. A to dokonca v krajšom užívateľskom rozhraní kde nechýba ani logo IDS BK. ?
Príjemne ma tiež prekvapilo bezproblémové navýšenie kreditu na elektronickú peňaženku v predajni DPB na ASMN. Úspešne som zaplatil bezkontaktne platobnou kartou. Dokonca majú aj bezkontaktné platby nastavené ako online, takže vidím to v internet bankingu ako blokovanie / nezaúčtovanú transakciu. Na dverách však majú logo VUB, ktoré tá banka už niekoľko rokov nepoužíva...
Ešte doplním, že som požiadal o navýšenie kreditu o 2 €. Predavačke hneď vedela, že najmenej sa dá o 3 €. Skúsil som ju presvedčiť, aby to skúsila o 2 €, ale povedala, že jej to zobrazuje najmenej o 3 €. Takže môj pokus zlyhal. ?
PS 1: Prečo sú pri batožinovom / zľavnenom eCL za 0,32 € nakreslené postavičky dospelý + dieťa? To môže niekoho voviesť do omylu, že na jeden lístok môžu cestovať až 2 osoby. ?
PS 2: To odkedy je zatvorená celá lávka (nadchod pre peších) pri ASMN? Takto musia všetci chodiť cez prechod pre chodcov (bez semaforov).
810zssk
Mozne je to tak, ze DPB ma nieco zle nastavene. Kedze BID automat tu transakciu zapisal, je zrejme ze SL ju do synchronizacie poslal spravne. Len DPB to nejak neprevzal, resp. do vozov a automatov nestahuje data.