Reply on: Peon #211782:
Tak to netuším, veľa. Ale väčšina staníc má vzostupné 4 tóny (Žilina), potom tá bratislavská, potom sú miestne špeciality (v okolí Tatier a na východe), a potom sú extra-špeciálne, ktoré sa používajú len na jednej stanici (Košice - Na košickej Turni, Nové Zámky - meďersko-zámocké piesne, Galanta - tóny zo skladieb Z. Kodálya...) - oni pošlú tóny, a u ŽSR naprogramujú a pošlú naspäť, a začnú používať v rámci INISS-u.Račiansku zvučku som ešte nikde inde nepočul (v Pezinku možno?), trnavská sa zas používa aj myslím v Cíferi a v Báhoni, asi odtiaľ ich ovládajú - tipujem.
No a potom sú zvučky pred živými hláseniami, ako v Bernolákove, ale v Senci nikdy napr. nemali zvučku, a myslím ani v Sládkovičove.
Peon
Ak správne tomu rozumiem, hlásenie vykonáva zamestnanec dopravnej kancelárie, ktorý je zo ŽSR. A ako je možné, že v Kútoch vopred nahraté hlásenia hovorí mužský hlas zatiaľ čo na väčšine iných staníc je to známy vždy rovnaký ženský hlas? To koľko verzií vopred nahraných hlásení na staniciach na Slovensku existuje?