Reply on: Janik11 #203904:
prekecol sa a povedal pravdu: "Poznám to dobre z Nemecka, tam si rozmyslíte, či ísť autom do centra a stáť v nekonečných zápchach, platiť parkovné a strácať čas, keď môžete ísť vlakom."To znamena, ze ziaden mestsky vlak problem zapch v meste nevyriesil, akurat zmiernuje obrovitanske zapchy na obrovske.
Co vyriesi zapchy v meste je ich presun za hranice mesta. Mna ako Bratislavcana skutocne netrapi a nezaujima, ze Pezincan, Samorincan ci Malccan stoji 30-60 minut v zapche na hranici mesta. Na hraniciach tak treba urobit lieviky a prostrednictvom nich treba regulovat intenzitu dopravy v meste.
Zaroven treba tie desiatky milionov € zainvestovat do komplexnej a kompletnej siete cyklistickych tras. To znizi dopravne napatie v meste.
Kedy konecne pride primator, ktory bude riesit veci pre obyvatelov Bratislavy a nie pre turistov ci CPckarov.
Neviem, či som hluchý, ale nevydávajú tie električky v Dúbravke nejaký inakší zvuk? Či sa mi to iba zdá? ? ?
Valec
"Človek zo Šamorína, ktorý dosiaľ stál v zápchach, odstaví si auto na záchytnom parkovisku v Podunajských Biskupiciach alebo Košariskách. Tam nastúpi na zastávku a ľahký vlak ho za 15 minút odvezie na Trnavské mýto a bude v meste a ďalej môže ísť MHD."
Tak to sa zrejme bude prerábať aj celá trať... lebo z Košarísk za 15 minút bude akurát tak na Novom Meste. A odtiaľ na Trnavské (jediná možnosť je a aj bude len úvraťou cez Predmestie) to bude trvať ešte aspoň raz toľko (teda dlhšie, ako električkou).