ŠD je výlučne podtyp koľajovej dráhy. Špeciálnou dráhou je metro, resp. koľajová rýchlodráha na štýl U 6 vo Viedni. Ďalej je ňou napr. i Detská železnica v Čermeli.
Pozrel som si ten zakon a podla tych definicii sa mi zda ze to co podla definicie moze byt specialna draha moze byt aj kolajova draha. Kazdopadne, specialna draha definuje len ze je to kolajove a sluzi mestskym/miestnym zaujmom. Ziadne detaily
Tak nakoniec ťa sklamem. ? Podarilo sa mi opätovne spojiť s investorom a zodpovedal mi zopár otázok. Ak sa všetko podarí čoskoro by som mal napísať článok. ?
to je aby papierovo vyhoveli UPN, ale realne sa nebude nic stavat (bohuzial), to je to iste ako ftacnik podpisal pharos kde sa uvazuje s dopravou s klasickym metrom
jasne, skvely napad, ja by som poskladal novy voz, volalo by sa to Beus Extra Special, predok by bol z karosy, stred z esemky, klb z ikarusu a zadok z dispecerskeho citroenu... ?
Podľa zvuku tipujem 6701 za čakateľa na poruchu. Pri pridávaní má taký tichší traktorový zvuk takže ešte istý čas asi vydrží. ? Zaujímavé je tiež to, že nikomu nevadí strom na Molecovej, ktorý konármi zasahuje do trolejov. ?
luky133