Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: Marek1978 #178988:
Ta plocha ma prezývku aj ako "Kocka" - pri prejazde cez hrádzu smerom k priehrade je na ľavo bufet a za ním je pred rampou odbočka na pravo, a asi po 50 metroch je ta plocha.
Reply on: Ámos #178991:
okrem toho provizorium je vybudovane zo zvyskov povodneho mosta...
Reply on: Marek1978 #178984:
Ja skutocne nerozumiem tejto panike z provizoria. Aj provizorium, ktore vydrzalo takmer 70 rokov ma svoju historicku hodnotu, je odrazom doby v ktorej vzniklo a prezilo. Je jej odkazom, ponaucenim, mementom! Konkretne Stary most je vdaka tomu takymto mementom a spomienkou na Rakusko - Uhorsko, na druhu svetovu vojnu z jej hrozami a 40 rocnu ekonomicku situaciu budovania svetlych zajtrajskov.

Tento kostol ma napadol pri citani toho clanku...
http://nomasliteraturblog.files.wordpress.com/2009/04/gedachtniskirche1.jpg
Reply on: Marek1978 #178988:
Vyzera to ako island (tak sa to vola) a je to za obratkou smerom k brehu Dunaja.
Miestni spominalo, ze tam bol papez ale ja si take nic nepamatam.
http://imhd.sk/ba/galeria-media/update/6158/vlanajsie-linky-199-299-a-c.html#84024-Vozidla-kyvadlovej-linky-C

Neviem si narychlo vybavit, kde je tato vyasfaltovana plocha. Je to az za bufetom Obratka smerom na Rajku alebo pred? Dik
Skoda, ze v tej ankete chyba reklama na MS v hokeji, co mala 4901. Ta bola asi najkrajsia ?
Reply on: Valec #177588:
Dovolím si nadviazať na túto zaujímavú off-topic tému. ☺ Horalky od Sedity (IDC Holdingu) na Slovensku sú len s arašídovo-krémovou náplňou.

V Maďarsku sa dajú kúpiť Horalky aj s čokoládovou, s lieskoorieškovou a s kokosovou náplňou. Tieto majú zloženie uvedené iba v maďarčine, polštine a angličtine. Kód majú 858.

Predpokladám, že zvyšné 3 druhy Horaliek u nás nie sú preto, lebo s tými náplňami u nás IDC predáva Tatranky (tie som v Maďarsku nevidel). http://www.idc.sk/SK/Products.mvc/List/50

Ale prekvapilo ma, že dva druhy z troch tých "vývozných" Horaliek som videl aj v jedných malých potravinách v Dúbravke. Tie majú doplnenú samolepku so zložením v slovenčine. Dátumom spotreby sa ničím nevymykajú iným Horálkam.
Reply on: Marek1978 #178984:
Kriste, to su zas napady...
Reply on: Peon #178973:
Ešte tu mám niečo na dopravcov. Niektoré informácie v tomto príspevku sú síce staré už niekoľko mesiacov, ale je predpoklad, že sa odvtedy nič nezmenilo...

Ako vieme, na medzinárodnej linke (či medzištátna je správne?) dopravca nesmie odmietnuť platbu v mene toho štátu na ktorého území nastupujete. Takto Vértes Volán umožňuje zo Štúrova do Esztergomu (Ostrihomu), ako aj z Komárna do Komáromu platiť v € (pričom má k dispozícii samozrejme aj centy na vydávanie).

Zároveň však na slovenskom území umožňuje platiť aj vo forintoch čo vnímam ako ústretový krok voči cestujúcim. Či na maďarskom území umožňuje platiť aj v € nemám odskúšané. Predpokladám, že minimálne na linke "Komárno - Komárom" to umožňuje, lebo zo SAD Nové Zámky som dostal odpoveď: "Na autobuse môžete platiť aj vo forintoch aj v €".

Na záver:
- Na 801-ke z Rajky do Bratislavy je možné platiť buď vo forintoch alebo v €.
- SAD Dunajská Streda z Gyoru do Dunajskej Stredy umožňuje platiť iba vo forintoch! Zisťoval som to u nich vopred e-mailom a takisto aj vodič bol ochotný prijať jedine forinty.

Pritom SAD Dunajská Streda je slovenský dopravca a vodiči sú občania Slovenskej republiky (aj keď pravdepodobne maďarskej národnosti). Preto považujem za paradoxné, že dopravca nie je ochotný vyjsť v tomto cestujúcim v ústrety.
Reply on: Peon #178980:
Solaris Urbino
Reply on: VLK #178976:
Tieto dve vnútroštátne diaľkové linky Blagussu na cp.sk sú: http://portal.cp.sk/Search.aspx?c=7&mi=7&io=12&sv=

V minulosti tam mali aj tú linku do Viedne, len neskôr zrazu zmizla. A po celý čas svojej existencie tam bola aj linka do Mosonmagyaróváru.
Reply on: kecho #178978:
Čo je to SU?
Neviete ci vcera boli udelene tie stavebne povolenia?
Reply on: Trammat #178968:
podľa toho, na koho natrafíš - pred pár rokmi boli v SU pri odchode spod mosta aj tri naraz 😉
Reply on: Peon #178973:
Keby tie CP Inprop mal tak ich asi nesusi niekde na hard disku. Logicky ich asi dopravcovia nedodali, co je inak smola, lebo napr. tu linku Komarno - Komarom by som v nedelu vyuzil. Nuz ich chyba, oni sa oberaju o peniaze.
Reply on: Peon #178973:
BLAGUSS v zásade nedáva CP nikomu... vďaka tomu keď som cestoval po zmene CP, ktorá nebola nikde oznámená iba malým papierikom na zastávke pod Novým mostom, som musel narýchlo riešiť cestu na Schwechat vlakom... skoro som zmeškal lietadlo do Nórska a odvtedy Blaguss pre mňa neexistuje...
Reply on: 810zssk #178970:
Kedysi dávno, ale to ešte fungovala len diaľnica Mierová - Prístavný most som tade viedol vo svojej imaginárnej MHD linku Čiližská - Hradská - Cintorín Ružinov - D 61 - Bajkalská - Ružinovská - Tomášikova - M. Hella - Ivánska - Technická, teda čosi ako kríženec vtedajšej linky 25 a terajšej 75 (ex 109). ? ?

Change view

Structure
Order
Posts on page

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.