Reply on: no.ev.di. #156990:
Áno, presne tak. Písal si, že jednotnosť v intervaloch trolejbusových liniek je teraz úplne rozbitá. A ja sa preto pýtam: "A čo má byť? Prečo by rozbitá nemala byť?".Re #157002 no.ev.di.: Nemáš pravdu. Linka H, neskôr 13 a neskôr 213 odjakživa premávala na Kolibu z Červeného kríža a neskôr z Búdkovej. Je to jedna z najklasickejších liniek MHD Bratislava (od roku 1941). Mapa, ktorú opisuješ, zachytáva pomerne krátke obdobie v 90. rokoch, keď ju skrátili po Hodžovo nám. Vždy predtým a vždy potom premávala hore okolo hradu.
Mike
Aj keď je jasné, že info o linkovom vedení od DPMB pre Sl. Kartografiu mohli byť pochybné, a tiež keďže tu na imhd v histórií trás nič také nemáme, takúto trasu by si autori mapy sami od seba vymysleli iba ťažko..
Re #157024 Martin Fundárek: tie veľké zmeny obmedzujúce autobusy, kedy sa presmerovala 22 z Bajkalskej rovno na Slovnaftskú boli 18.4.1994. Zrejme aj vtedy bola zrušená 108..
Re #157025 Petto: na 83ke bolo vtedy 24 vozov. Ale od novebra 1997, teda už 2mesiace potom, zriedili interval na 34 aj 83 ráno na 5min. a poobede na 6min. a to bolo na 83ke 20 vozov. Tento grafikon potom vydržal prakticky bez zmeny 3 roky..