Reply on: 810zssk #144283:
Vyzerá to tak, že už asi nebudú."Ak písomné potvrdenie obsahuje iné údaje než sťažnosť podaná telefaxom alebo elektronickou poštou, orgán verejnej správy sťažnosť podanú telefaxom alebo elektronickou poštou odloží."
Toto mi pripadá byť dosť časovo náročné každý e-mail bez elektronického podpisu vždy po 5 dňoch takto párovať s písomným potvrdením - podpisom. To už je lepšie rovno sťažnosť napísať písomne s podpisom, lebo e-mail to neurýchli, skôr spomalí...
Peon
- http://www.dpb.sk/otazka/staznosti.htm
- http://informatizacia.gov.sk/19171/egovernment:-novy-zakon-o-staznostiach-upravuje-aj-elektronicke-podanie-staznosti.php
1; "V zmysle cit. zákona DPB, a.s. už nie je povinný prešetrovať ani vybavovať anonymné sťažnosti." - Veď ani doteraz to nebol povinný, nie?
2; "Sťažnosť podaná elektronickou poštou so zaručeným elektronickým podpisom sa považuje za písomnú sťažnosť." - Koľko bežných ľudí pouźíva elektronický podpis a koľko jeho vybavenie stojí?
3;"Sťažnosť podaná orgánu verejnej správy telefaxom alebo elektronickou poštou sa považuje podľa § 5 ods. 7 tohto zákona za písomnú iba vtedy, ak ju sťažovateľ do piatich pracovných dní od jej podania písomne potvrdí podpisom, inak sa sťažnosť odloží." - Aj podpis sa dá sfalšovať...
PS: V podstate to chápem, nepripravuje sa takéto opatrenie aj na Zákon o slobodnom prístupe k informáciám (211/2000 Z.z.)?