Reply on: Ik #138268:
Vozidlo je len o jeden meter dlhšie a to je dosť veľká prirážka... Keď sa výrobok nedá porovnať s výrobkom vo svojej kategórie, porovnávajú ho väčšinou s výrobkom nižšej resp. vyššej kategórie s tým, že prihliadnú na to, čo obsahuje resp. neobsahuje. Zaujímavé, že Bratislava takéto vozidlo potrebuje a iné mestá aj väčšie od BA si vystačia s 18m a teda lacnejšími. Na 21 a ostatných by stačilo posilniť interval s 18m vozidlami... Za zmieknu stojí to, že kvalita MB je temer rovnaká s Citelisom či aj Tedomom lebo ako sa tu spomínalo v autobusoch máš temer všetky diely rovnaké. Napr. palubná doska, sedadlá, kĺby, nápravy... Cena CapaCity je prehnaná a bolo to tu spomínané niekoľko krát. Keď doteraz stačili BA 18m neviem prečo by aj doteraz nemohli. Ale chápem išlo niečo aj do vačku... Veď keď povedal istý predseda predstavenstva toto: "Budeme sa snažiť vysúťažiť v tendri práve tieto veľkokapacitné autobusy, ktoré budú nasadzované na najvyťaženejšie linky. Uvažujeme, že nakúpime do desať veľkokapacitných autobusov," je jasné, že išlo o tender práve pre MB. Keď už veľkokapacitné vozidlá, radšej mali kúpiť trojčlánkove, ale tam by trebalo meniť zákon. Nebodaj ty by si radšej neprivítal radšej 240 plne klimatizovaných kĺbových autobusov ako teraz len 200? Z toho myslím, že všetky nedodajú.
Preßburg.Germane
Podľa mňa dobrý návrh so snahou čo najmenej meniť súčasné trasy. Len by som predsa to troška upravil. Aspoň moje laické úvahy -konečné slovo ochotne nechám na dopravne vyštudovaných ľudí.
Tak aspoň z mojho pohľadu:
Na Petržalskej radiále by som vymenil L8 za L4. -Priame spojenie Petržalky s Ružinovom existuje aj súčasnou L96 a myslím, že cez Prístavný most v konečnom hľadisku kratšie. A kto by chcel ísť električkou tak ten prestup na Šaf. nám. to nie je až také zlé.
Naopak, skôr sa zíde Priamy spoj Petržalka - Dúbravka. Tiež síce existuje aj autobusová L83 ale tá nepokrýva vôbec Karlovu ves. A Karlova Ves + Dúbravka má väčší počet obyvateľov než Ružinov tak pravdepodobnosť cestovania medzi Petržalkou Dúbravkou je vyššia.
Potom na Hl. Stanicu by som nechal premávať predsa len L8 z Ružinova namiesto L2 zo Zlatých pieskov. Ružinov nemá žel. stanicu a má viac obyvateľov od Trnávky - Vajnorská ulica je od Kuchajdy takmer neobývaná. Možno je to výhodný spoj pre robotníkov napr. Istrochemu čo dochádzajú zo Záhoria ale to by možno stačil ranný a poobedný špičkový spoj - niečo na spôsob Košických liniek R.
Ešte Linku 9 by bolo aj vhodné potiahnuť z Ružinova až do Dúbravky na úkor Liniek 6 a 7 ktoré by nepremávali až do Karlovej vsi ale len po Šaf. Nám. Karlova ves by potom nemala ani zbytočne veľa liniek.
Čiže zhrniem linkovanie so mojimi úpravami:
L č. 1 Petržalka - Hl. Stanica
L č. 2 Zlaté piesky - Šaf. Nám. (upravené)
L č. 3 Rača - Petržalka
L č. 4 Dúbravka - Petržalka (upravené)
L č. 5 Dúbravka - Rača
L č. 6 Nové Mesto - Karlova Ves alebo príp. skrátenie po Šaf. nám.
L č. 7 Vinohrady - Karlova Ves alebo príp. skrátenie po Šaf. nám.
L č. 8 Ružinov - Hl. Slanica (upravené)
L č. 9 Ružinov - Šaf. Nám. alebo aj prípadné potiahnutie až do Dúbravky
V prípade potreby špičková Linka R alebo 10. Hl. Stanica - Zlaté Piesky