? dobre povedané a ešte si treba od tých 60% odrátať tých čo sú katolíci len tak naoko, teda nepraktizujú prikázania, návštevy v kostole, obrady a pod. Myslím, že by sme dostali zaujímavé číslo.
zastávky by si mali zachovať neutralitu, teda nejak nerobi propagáciu nejakým veciam na ktoré by mohli byť rozporuplné názory. Ostatne sám DPB proklamoval, že nechce aby zo zastávok bola výkladná skriňa firiem a OC v BA a tak myslím, že podobné názvy by si mohli rovnako odpustiť. Zastávka Záhradnícka bol dobrý názov dostatočne, mal ostať.
Na tom kostole je pomerne veľký nápis Saleziáni. Keď niekomu hovorím, že bývam pri Saleziánoch, tak takmer každý vie, kde to je, a to väčšinou poznám neveriacich. Ale osobne by som tiež bol za ponechanie názvu zastávky Záhradnícka, ten nemal žiadnu chybu.
Volkswagen, Aupark, etc. su vseobecne zname ciele. Ja o tych salezianoch ani neviem a podobne tony neveriacich v BA. Mozno vedia ze je tam "nejaky kostol". A este poprosim zdroj tych 60%. Dakujem.
inak ako ten majitel cistiacej firmy v TV BA hovoril, ze kazdodenne cistenie je problem, lebo naraz im dojde do vozovne 800 vozidiel takze to nie je ako vycistit..
Co tak nakupit 2 alebo 3 auta a obehnut pocas dna vsetky konecne a cistit vozidla na konecnych? A zamestnanci mozu mat o stvrtej poobede fajront a nebudu mat stresy cistit to vsetko naraz.. Alebo hociake ine riesenie.. Totiz riesenie sa vzdy najde ked sa chce..
s 1103 som este nesiel, ale myslim, ze zatial najcistejsi autobus vseobecne je/bol 1203/ex1803.. Vzdy ked som nim isiel tak to bol zazitok, hned mi napadlo ako by sa dobre vozilo v MHD keby bola tak cista ako tento autobus.. a nie sa vozit v tom zvysnom sajrajte..
hehe a akurat dnes som isiel v 1803 a musim povedat ze uz to je poriadny humus, tak ako vsetky ostatne..
tak ten si mozes strcit. Tvoje osobne dojmy ma absolutne nezaujimaju.
Okrem toho, preco by sa niekto pri scitani obyvatelstva (kde formular vyplnuje kazdy sam, doma v klude), hlasil ku Katolikom ked je ateista?
Je to predsa len scitanie a nie nejaky "kvalifikovany" odhad a la trulo.
A aj ten je cisty len preto, ze ho vacsina majitelov cisti ako vlastnu obyvacku... Ale takych Tedomov je viac... 1103, alebo 1105 napriklad tiez. Tie su tiez vzdy vzorne ciste a vonave. ?
Ako vidíš, názvy podľa podnikov a firiem sa postupne odstraňujú (Kooperativa, Mo(lo)totechna...), ale tu sa spravil presný opak. Zastávky typu Jána Jonáša - VW, Avion Shopping Park a Tesco Lamač sú v poriadku, lebo ich ani nemáš ako inak nazvať. Polus City Center či Aupark sú zas pre množstvo ľudí dôležité orientačné body. Sídlo sekty rozhodne orientačným bodom nie je. Ale hlavný problém vidím v tom, že názov Saleziáni je dezorientujúci, keďže oni majú tie kostoly dva a neznalého človeka to môže pomýliť.
Re #134934 IGIs: On náhodou má "sídlo" pri Trnavskom mýte a v tomto by som ho podporil aj ja, takže nie je len jeden. ?
Re #134936 Ámos: Zaujímavé, ja som to tak v živote nikoho nepočul nazvať...
no.ev.di.