Neviem , či najvhodnejšia téma do tohto fóra ale zaujímavá ohľadom železníc.
Pred chvíľkou dávali na TV markíza príspevok o použití starých drevených podvalov. Vrajže sa s tým aj obchoduje - nejaký občan mal z toho spravený záhradný chodník alebo aj stĺpy oplotenia. Údajne je to zdraviu škodlivé -napustené ťažkými kovmi a v susednej ČR predaj dokonca zakázaný.
Len ma napadlo staré podvaly keď sú tak zachovalé sa nedajú znova použiť? Keď nie na hlavné trate tak aspoň na trate z menšou záťažou, napr. aj na električkové. Nie som si celkom istý ale nemyslím, že už dnes sa všade dávajú len výhradne betónové. Aj tým by sa zase niečo možno ušetrilo. Je niekto znalý tejto problematiky?
12 hodín a 15hodín späť? Však to ani nemôže premávať ? ako tak pozerám GVD, tak aj spojenie Leopoldov - Sereď zoslablo a to dosť teda :
Leopoldov - Sereď : 5 54, 15:35, 18:27
Sereď - Leopoldov : 6:20, 16:14, 19:55
a všetko chodí len v pracovné dni, v sobotu a nedeľu nič...
Podľa nemenovaného pána je najstaršie vozidlo z roku 1990. To znamená, že keď si prerobíš auto na plyn, spravíš GO na hnilom ráme a prestriekaš na inú farbu, prípadne nalepíš smajlíkov, už ho máš nové. ?
a) u výpravcu/dirigujúceho dispečera v Nižnej Slanej
b) u výpravcu v Rožňave
c) u strojmajstra depa Plešivec, ktoré tie manipuláky asi dopravuje
d) na ZSSK Cargo
e) na ŽSR na sekcii dopravných trás, či ako sa to volá
ND funguje v úseku Jesenské-Tisovec (1 pár Mn v . Donedávna chodil Mn aj z Brezna do Pohronskej Polhory, dnes už je len pp. Z Polhory do Tisovca nie je ND už najmenej 50 rokov, t.j. odkedy vyradili zubaté pary.
Inak jeden pár Pn pp je trasovaný z Brezna do Jesenského aj dnes - jazdná doba tam 12 h, späť 15 h, normatív hmotnosti tam 110 t, späť 120 t, na Zbojskú musí mať vždy postrk 736 s funkčnou EDB a sú tam aj ďalšie obmedzenia.
K tomu dnešnému fotoupdatu len toľko poviem, že je až priam smiešne sa pozerať na klimatizované autobusy v Nórsku kde je určite chladnejšie ako v Bratislave. ?
to ako na celej trati 174 od Brezne po Jesenské sa nevozí nič, alebo v ktorom úseku? Lebo ja som videl momentu čo zachytáva nákladný vlak medzi Breznom a Tisovcom, ťahala to 731 alebo 735.
"počas vojny iná možnosť veľmi nebola"
Presne, gemerské spojky mali byť riešením problémov, ktoré spôsobilo odtrhnutie južných území, v dôsledku čoho trate do Muráňa, Slavošoviec a Dobšinej nemali spojenie so zvyškom siete SŽ.
"za Slovenského štátu sa tam počítalo aj s nákladnou dopravou a Tisovec mal byť významný železničný uzol. Preto si nemyslím, že by nákladná doprava po trati č. 174 bola úplne nemožná"
"Pri takom stúpaní by však musel byť redukovaný počet vagónov"
Za Slovenského štátu trať fungovala v čiastočne ozubnicovom režime, čo už dnes nehrozí (nie sú rušne). Dakedy pred 10 rokmi sa robili nejaké testovania a mali byť pokusne zavedené nákladné vlaky, ale, ak sa dobre pamätám, 742 tam mohli mať DVA vozne. Myslím, že reálne sa tadiaľ ani nič nepreviezlo.
akí sú tí čo diskutujú k článku múdri...hlavne, že máme na magistráte inžinierov, architektov a všetko možné ale Patrónka vyzerá na úrovni doby kamennej ? prehliadnúc ešte ostanté veci čo sa týka stavebníctva v tomto meste...
ja som toto presmerovanie L38 navrhoval aspoň pol roka nazad, keď som si všimol, že je možné od TESCA zabočiť na Zidiny cez dokončený nadjazd ponad železnicu...
malá oprava, retardéry sú tam "len" dva ale inak súhlasím, práve táto linka (38) by sa hodila aby jazdila obojsmerne touto trasou (najmä pre starsích ludí) so zriadením zastávky na znamenie medzi ulicou Rácova a premostením.... Bolo by to vlastne 10+10 priamych spojov denne pre starých ludí z tejto lokality do Tesca, krematoria/cintorína a scasti aj centra obce.
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.
luky133