Reply on: Majo #18010:
Ako by si do CP vyznačil tých 7,5 alebo 8,5 min? Alebo by bol uvedený iba interval? Prečo potom nie rovno okrúhle číslo.K L4 a 14. Skús sa vžiť do pozície niekoho, kto sa chce niekedy podvečer odviesť napr. zo ŽU na Poľnú alebo z Jaseňovej na Maticu. Čo by si asi tak pomyslel, keby ostal stáť 3 minúty na zastávke a pozeral na to ako sa striedajú vodiči. Navyše v popoludňajšej špičke by 3 minúty na vyrovnanie meškania väčšinou nestačili.
Moja predstava vychádza zo súčasného stavu. Je založená na takomto princípe: Dve nosné linky s ROVNAKÝM intervalom a vo vzájomnom PREKLADE pre najväčšie sídliská (Vlčince a Solinky) na spojenie s centrom. Pre Vlčince by išlo o 4+6 (opačne 14+6), iba pre Fatranskú 4+14 a pre Solinky klasicky o 14+3, resp. 4+3; všetko klbáky. Na začiatok by stačil súčasný interval (vzájomne koordinovaný, aby bol vždy zachovaný preklad, maximálne +/- 2 minúty) a pri lepšej finančnej situácii povedzme 8/15/20 a neskôr 6/12/15 (i keď pochybujem, že by mesto výrazne zvýšilo dotácie). Hájik by mal stabilnú L6 a v špičke ako doplnok L16 (sólové vozidlá). Do toho ešte s menšími zmenami L1, L5 a L7.
J-T4
V linkovom vedeni su nejake rezervy, napr. aj neefektivne zachadzanie L7 az na Vlcince pocas vikendov, ktore nikto nevyuziva a tym je zbytocne 2-hodinovy Hajik na vytazenej trase HA-SO a spat a najdu sa aj ine priklady.
Tym metrom som myslel (nie vazne, neboj) zrovna take s 2-minutovymi intervalmi...
No ak je tvoj navrh vylepsenim sucasneho stavu , preco k nemu asi tak nedojde? Vacsinou je stale co vylepsovat, robit upravy na zaklade meniacich sa poziadaviek, no niektori ked urobia robotu na 90-95 percent su spokojni a nedotiahnu detaily. To ze sidliska potrebuju v spicke i mimo nej vylepsit intervaly je kazdemu jasne, len nie je vola a peniaze (na platy/navysenie vzkm). Tie sa najdu len na budovanie parkovisk a stavanie dialnic pre plechace a rozne ine ''aktivity'' v tomto state, napr. obdaruvanie roznych ''fiktivnych firiem''. Ked uz som pri tom, nielen zateplovanie, ale aj obnova t-busoveho parku v Ziline je zeleny (teda skor zeleno-zlty) projekt. ?