1. apríla pribudla na Slovensku ďalšia prevádzka MHD

Mesto Hriňová spustilo prevádzku mestskej autobusovej dopravy.

Od 1. apríla 2021 pribudlo na mapu slovenských prevádzok MHD ďalšie mesto s vlastnou mestskou dopravou. Je ním stredoslovenské mesto Hriňová, ktoré sa rozhodlo zabezpečovať autobusovú dopravu v rámci mesta vo vlastnej réžii prostredníctvom zazmluvneného dopravcu. Doteraz obsluhu mesta realizovali prímestské autobusové linky, ktoré objednával Banskobystrický samosprávny kraj, pričom na ich spolufinancovaní sa podieľalo aj mesto Hriňová.

Sieť mestskej hromadnej dopravy v Hriňovej budú spočiatku tvoriť tri linky, ktoré zabezpečia spojenie centra mesta s vybranými mestskými časťami, ktorých má toto piate najrozľahlejšie mesto na Slovensku až 15. Premávka liniek bola nastavená podľa potrieb obyvateľov mesta, pričom je zabezpečená aj nadväznosť na spoje regionálnych autobusových liniek.

Dopravu zabezpečuje miestny dopravca BUS Krnáč preprava, s.r.o., ktorý bude na linky nasadzovať dva minibusy. Mesto uzatvorilo s dopravcom zmluvu o výkonoch vo verejnom záujme na obdobie jedného roka. Základné cestovné je v cene 0,60 €, zľavnené je v polovičnej výške.

Mesto na svojej internetovej stránke informuje, že do budúcnosti uvažuje s obstaraním vlastného vozidlového parku a s rozšírením dopravy aj do ďalších mestských častí. Po získaní prvotných skúseností by mesto chcelo zaviesť taktovú dopravu a podľa potrieb reorganizovať sieť liniek. Rovnako zvažuje možnosť zavedenia bezplatnej prepravy pre žiakov škôl na území mesta.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Vladimír #2:
Miestne náboženské špecifiká. Niečo podobné, ako spoj Ružomberok-Staré Hory rovnako akú prvú sobotu v mesiaci.
Reakcia na: Vladimír #2:
A to mám ja ateista hľadať na Gúgli, že Fatima 😃?
Pozrel som si CP a veľmi ma rozveselili poznámky spojov "premáva v prvú sobotu v mesiaci" a zvlášť potom "premáva v sobotu okrem prvej soboty v mesiaci" 🙂
Rozumiem, že ide o reakciu o nejaké miestne špecifikum. Budem úprimne vďačný, ak by mi niekto znalý miestnych pomerov vedel vysvetliť, o čo ide.
Oceňujem že s týmto článkom autor počkal o jeden deň dlhšie, inak by som si myslel že to je vtip.