MHD Hriňová

Hriňová je mesto v Banskobystrickom kraji v okrese Detva nachádzajúce sa východne od Zvolena. So svojimi 15 mestskými časťami je piatym najrozľahlejším mestom na Slovensku. Dominantou centra mesta je rímskokatolícky kostol sv. Petra a Pavla. Históriu Hriňovej dokumentuje súbor ľudovej architektúry v podobe zachovaných domov z 19. a začiatku 20. storočia na hriňovských lazoch a v osadách.

Linky a ich prevádzka

Mestskú hromadnú dopravu zabezpečujú 3 autobusové linky, ktoré spájajú centrum mesta s jednotlivými osadami. Odchody spojov sú zvolené tak, aby vyhovovali potrebám obyvateľov a aby nadväzovali na autobusové spoje prímestskej dopravy. V pracovných dňoch MHD premáva v čase cca medzi 4:50 a 22:50, v sobotu medzi 6. a 20. hodinou a v nedeľu v dopoludňajších hodinách.

MHD v nočných hodinách nepremáva.

Všetky linky prechádzajú zastávkami v centre - napr. Stred a Mestský úrad.

Cestovné lístky a pravidlá

Cestovný lístok je možné zakúpiť si až pri nástupe do vozidla u vodiča. Od vydania platí po dobu prepravy vo vozidle (teda po konečnú zastávku spoja linky), ak nie je v cestovnom poriadku uvedené inak.

V systéme MHD nie sú zastávky na znamenie.

Vozidlový park

Vozidlový park dopravcu na linkách MHD aktuálne tvoria 2 minibusy. Obe vozidlá sú klimatizované.

Dopravca

BUS Krnáč preprava, s. r. o.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.