Dolný Kubín: Nové autobusy na linkách MHD aj v regióne

Cestujúcich MHD v Dolnom Kubíne už vozí dvojica nových autobusov, ďalšie budú čoskoro zaradené aj na regionálne linky v okolí.

Vo štvrtok 17. mája 2018 odovzdali generálny riaditeľ spoločnosti Arriva Liorbus Ladislav Hološ a primátor mesta Dolný Kubín Roman Matejov do prevádzky dvojicu nových autobusov Iveco Crossway LE 10.8M. Nové autobusy sú plne klimatizované a vybavené informačnými tabuľami zobrazujúcimi aktuálny čas, smer linky a nasledujúcu zastávku. Je v nich 42 miest na sedenie, z toho sú štyri sedadlá sklopné vo vyhradenej časti určenej pre prevoz detského kočíka alebo invalidného vozíka. Súčasťou zadných dverí je mechanicky ovládaná vyklápacia rampa, ktorá slúži na nástup imobilných cestujúcich. K dispozícii je aj signalizačné tlačidlo STOP umiestnené pri dverách, ktorým môže cestujúci vodičovi avizovať, že chce na nasledujúcej zastávke vystúpiť. „Naša spoločnosť dbá o pohodlie a bezpečnosť cestujúcich i našich kolegov vodičov, preto sme všetky nové autobusy vybavili kamerovým systémom,” doplnil L. Hološ.

„Je pre nás dobrá správa, že obyvatelia a návštevníci nášho mesta budú môcť využívať európsky štandard služieb verejnej dopravy na Orave. Aj vďaka bezbariérovému prístupu do autobusu sa zlepší dostupnosť verejnej dopravy pre imobilných cestujúcich, starších ľudí a matky s deťmi v kočíkoch. Cestujúci v letných mesiacoch určite ocenia aj klimatizáciu, ktorá je pridanou hodnotou nových autobusov,“ povedal primátor mesta Dolný Kubín Roman Matejov.

„Vďaka dlhodobej spolupráci a zmluve s mestom Dolný Kubín môže Arriva Liorbus neustále zlepšovať kvalitu poskytovaných služieb vrátane modernizácie vozového parku. Dnes sme našim cestujúcim odovzdali do užívania dva nové moderné autobusy a v modernizácii plánujeme pokračovať. Umožňuje to dlhodobá zmluva o službách vo verejnom záujme a zabezpečení mestskej autobusovej dopravy, ktorá platí do konca roka 2027,“ povedal Ladislav Hološ, generálny riaditeľ Arriva Liorbus.

Obyvatelia a návštevníci Dolného Kubína majú dnes k dispozícii 8 autobusových liniek mestskej hromadnej dopravy. Na nich dopravca v priebehu minulého roka prepravil vyše 550 tisíc cestujúcich.

Ďalšie dva nové autobusy budú v nasledujúcich dňoch zaradené na medzimestské linky v okrese Dolný Kubín. Arriva prostredníctvom pravidelnej modernizácie autobusov zvyšuje pohodlie a bezpečnosť svojich cestujúcich. Zároveň chce obyvateľov Slovenska motivovať, aby uprednostňovali verejnú dopravu pred individuálnou dopravou autami.

Skupina Arriva minulý rok zakúpila a odovzdala do užívania cestujúcim na Slovensku 53 nových autobusov. Tento rok už odovzdala 15 nových autobusov v Košickom, Trnavskom a Žilinskom kraji a v nasledujúcich mesiacoch odovzdá ďalších 23 autobusov v Nitrianskom a Trnavskom kraji.

Viac informácií o MHD v meste

MHD Dolný Kubín

17.10.2016, aktualizované 18.3.2018


Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.