MHD Dolný Kubín

Dolný Kubín je okresné mesto nachádzajúce sa na strednom Slovensku v regióne Orava v Žilinskom kraji. Najstaršou kultúrnou a historickou pamiatkou mesta je Kostol sv. Kataríny Alexandrijskej s vežou zo 14. storočia. Nachádza sa tu aj Pamätný dom P. O. Hviezdoslava, v ktorom tento básnik žil a pracoval.

MHD v Dolnom Kubíne už má dlhú tradíciu, vznikla v roku 1986 a obsluhovali ju autobusy.

Linky a ich prevádzka

Mestskú hromadnú dopravu zabezpečuje 8 autobusových liniek. Jedna z nich je typu „hail-and-ride“ - na znamenie zastaví i mimo zastávky. Ich trasy sú zvolené tak, aby obslúžili celé mesto. Sieť zastávok je pomerne hustá.

Denné linky premávajú v čase cca 04:45 - 22:45. Autobusové linky jazdia v pracovných dňoch každých najviac 60 minút, večer a cez voľné dni každých najviac 240 minút.

MHD v nočných hodinách (t. j. medzi 22:45 a 04:45) nepremáva.

Všetky linky prechádzajú zastávkami v okolí centra - napríklad Alej slobody, Gymnázium, či Matúškova.

Cestovné lístky a pravidlá

Cestovný lístok je možné si zakúpiť až pri nástupe do vozidla - u vodiča, resp. v predajnom termináli pri 1. dverách. Od vydania platí po dobu prepravy vo vozidle (teda po konečnú zastávku spoja linky).

Pravidelní cestujúci si môžu zakúpiť čipovú kartu, ktorú je možné využiť na nákup jednorazových cestovných lístkov so zľavou. S cestovnými lístkami zakúpenými pomocou čipovej karty je možné aj prestupovať. Pri prestupe do 20 minút od zakúpenia predchádzajúceho lístka sa vydá lístok bezplatne.

Na všetkých linkách MHD je možné nastupovať iba 1. dverami.

V systéme MHD nie sú zastávky na znamenie.

Vozidlový park

Vozidlový park dopravcu na linkách MHD aktuálne tvorí 5 autobusov. Presne 75 % zo všetkých vozdiel sú aspoň čiastočne nízkopodlažné. Klimatizáciou je vybavených presne 60 % zo všetkých vozidiel. Na niektorých spojoch liniek MHD sa však môžu objaviť i prímestské vozidlá dopravcu.

Dopravca

Arriva Liorbus, a. s.,
prevádzka Dolný Kubín

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.