MHD Liptovský Mikuláš

Liptovský Mikuláš je okresné mesto nachádzajúce sa na severe Slovenska v Žilinskom kraji, vedľa najväčšej vodnej nádrže na Slovensku - Liptovská Mara. Najvýznamnejšou dominantou mesta, označovaného aj ako centrum stredného Liptova, je Kostol sv. Mikuláša z 13. storočia. V tesnej blízkosti kostola, v juhozápadnej časti námestia sa nachádza najstaršia svetská architektonická pamiatka v meste – Pongrácovská kúria.

Linky a ich prevádzka

Mestskú hromadnú dopravu zabezpečuje 14 autobusových liniek. Ich trasy sú zvolené tak, aby bolo možné medzi nimi prestupovať a aby obslúžili celé mesto. Sieť zastávok je pomerne hustá.

Denné linky premávajú v čase cca 04:45 - 23:00. Najdôležitejšie autobusové linky jazdia v pracovných dňoch každých najviac 20 minút, večer a cez voľné dni každých najviac 30 minút.

MHD v nočných hodinách (t. j. medzi 23:00 a 04:00) nepremáva.

Všetky linky prechádzajú zastávkami v okolí centra - napríklad Ul. Garbiarska, centrum, Ul. Hollého, klub armády, či Ul. Štúrova, MsÚ.

Cestovné lístky a pravidlá

Cestovný lístok je možné si zakúpiť až pri nástupe do vozidla - u vodiča, resp. v predajnom termináli pri 1. dverách. Od vydania platí po dobu prepravy vo vozidle (teda po konečnú zastávku spoja linky).

Pravidelní cestujúci si môžu zakúpiť čipovú kartu, ktorú je možné využiť na nákup jednorazových cestovných lístkov so zľavou. S cestovnými lístkami zakúpenými pomocou čipovej karty je možné aj prestupovať. Pri prestupe do 40 minút od zakúpenia predchádzajúceho lístka sa vydá lístok so zľavou.

Na všetkých linkách MHD je možné nastupovať iba 1. dverami.

V systéme MHD nie sú zastávky na znamenie.

Vozidlový park

Vozidlový park dopravcu na linkách MHD aktuálne tvorí 14 autobusov. Po obnove vozidlového parku v roku 2019 je celý vozidlový park autobusov nízkopodlažný. Klimatizáciou je vybavených takmer 80 % zo všetkých vozidiel. Na niektorých spojoch liniek MHD sa však môžu objaviť i prímestské vozidlá dopravcu.

Dopravca

Arriva Liorbus, a. s.,
prevádzka Liptovský Mikuláš

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.