Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
z vyjadrenia p. primatora Polaceka z jeho webu-celkom zaujimava info tak to sem davam:
"Trolejbusy sú v hre a budem o nich bojovať. Nakoľko sa však Košice za predchádzajúceho vedenia vzdali trolejbusovej dopravy na úkor investovania európskych peňazí do autobusovej dopravy, potrebujeme si dopravné projekty a celú stratégiu preschváliť a prečkať dobu udržateľnosti.
Podklady na Jaspers, ktorý je jedinou autoritou na tieto zmeny, musíme dlhodobo presviedčať. Najdôležitejšia správa, ktorú im budeme predkladať v súvislosti s obnovou trolejbusov bude hotová v závere roka.
JASPERS je partnerstvo technickej pomoci medzi Európskou komisiou, Európskou investičnou bankou a Európskou bankou pre obnovu a rozvoj. Poskytuje nezávislé poradenstvo krajinám prijímajúcim pomoc. Má za cieľ prispieť k príprave veľkých projektov, ktoré sa majú spolufinancovať zo štrukturálnych a investičných fondov EÚ."
kazdopadne cas ukaze nakolko tieto info boli relevantne a pravdive, uvidime
Dnešná oprava trate na Jazere z webkamery
Zdravim,

linka 32 ma zle nahodene odchody - v pripade prazdnin platia ako cez skolsky rok, ale svieti tam, ze ide len jedna linka 😁. To iste svieti aj v tej nestastnej mobilnej aplikacii, ale lepsie jak drotom do oka 🙃 . Dakujem
sialene: https://kosice.korzar.sme.sk/c/22698291/elektrickam-v-kosiciach-chyba-klimatizacia-ine-mesta-ju-domontovali.html hlavne tato cast brutal: „Z meraní vyplynulo, že teplota v MHD je bežne viac ako 40 stupňov Celzia, po odstavení vozu vie byť v kabíne vodiča aj 50 - 60 stupňov. To už je viac ako infra sauna a som presvedčený, že dlhšie státie v zápche v takých teplotách môže mať pre vodičov či cestujúcich priam až fatálne následky, najmä v súvislosti s neustále extrémnejšími horúčavami.“
ze DPMK zistuje ci ju unesie strecha
😁 to je tak ked ujo korupcnik harasi setril na vsetkom aby sa nabalili na kazdej brike.. tak teraz obcania nech kolabuju a umieraju..
vystizny koment pod clankom: Tie električky sa objednali za primátora Rašiho,riaditeľ DPMK bol tuším Majza.Treba pánov v týchto horúčavách priviazať o stoličku v električke a voziť ich 12 hodín po meste.Možno im dopne,ako super cestujú obyvatelia mesta.Pozdravujem voličov smerohlasu.
alebo: Môžeme poďakovať Richardovi Rašimu a Richardovi Majzovi, toto je hlavne ich maslo a snáď sa raz dokáže aj takýmto ľuďom, aká provízia sa za kúpu týchto električiek zobrala.... Stačí porovnať kde bývali pred voľbami, čo vlastnili a na čom jazdili a ako to bolo po voľbách keď odišli, určite by sa pár nezrovnalostí našlo.. A určite sa pripájam k názoru, že neschopný aktivista v čele mesta už dávno mohol riešiť s kompetentnými nápravu...
Pamätám sa na Rašiho argumenty ktorými obhajoval nákup električiek bez klimatizácie (vraj to je neefektívne, nepomáha to, lebo sa často otvárajú dvere a podobne). Pravdepodobnejšia teória bude tá, že spriatelená firma nedokázala v tom čase buď technicky, alebo cenove splniť podmienku klimatizácie, tak ju jednoducho nepožadovali. (Však sa pán bývalý primátor určite nevozí do práce električkou.). Tak nám pán Raši nakúpil predpotopné električky, dizajnovo na úrovni 80-tych rokov minulého storočia a technicky zastaralé.
Keď sa budeme potiť a zadúšať v košických električkách počas horúčav, s vďakou zaspomínajme na bývalé vedenie mesta.
To samozrejme neospravedlňuje terajšie vedenie mesta, ktoré nie že problém neriešilo, ale v podstate neriešilo nič. Napr. parkovanie, trolejbusy, lesy reklamných tabúľ v centre a na budovách a t.d.
Reakcia na: Dispecer #84916:
no to by bola velka skoda ak by dali takyto dizajn , pochadza este zo stareho modelu povodnej pesy twist co sa mozno este robila pred viac ako 10 rokmi .. co uz..ale i tak to bude fest rozdiel oproti tomu co jazdi.. ale ovela radsej by som bol za ten novsi krakowiansky dizajn..
Reakcia na: mi.v #84912:
No, už internetmi koluje verzia s košickým náterom založená na dizajne pre Gorzów Wielkopolski ( https://vimeo.com/540648691 ) a ja dúfam, že presne tá nebude (v kombinácii s farbami, ktoré tam majú je super, ale s košickými krivkami to bude vyzerať divne). Skôr by som bral dizajn, čo majú Twisty v KZK GOP alebo v Krakove, ale tajne dúfam, že PESA navrhne špecifickejší dizajn pre Košice (otázka je, či sa pri tej cene na to nájde priestor). 🙂
Reakcia na: reparil #84914:
Prehnal som to s tým prirovnaním.
defaultny je tento,to by nebolo tak zle ak by takto vyzerali, tiez mi to absolutne varia nepripomina ani nahodou.. http://www.pesa.pl/wp-content/uploads/2015/08/krakowiak1.jpg http://www.pesa.pl/wp-content/uploads/2015/08/krakowiak2.jpg
Reakcia na: mi.v #84912:
Dezén Ti spraví výrobca aký chceš. Ale ten defaultný mi rozhodne nepripomína Vario.
Reakcia na: lolo #84910:
lolol, súbor sa volá "09i_informacia55ods2_brika.pdf", Brika... to určite nebude oficálne... iba že by áno... 🙂

Mne osobne sa vzhľadove až tak nepáčia, ale tým, že mi viacerými prvkami čela pri pohľade spredu pripomínajú košické Variá, aspoň budú obidva typy pôsobiť jednotnejšie.
no vida hura! mozno este lepsia volba ako skoda.. aspon nebudu vsade skody vo vacsine ceskych miest a v BA+miskolc uz su skody.. toto je aj dizajnovo krajsie si myslim http://pesa.pl/please-translate-in-en_us-produkty/trams/twist/ uz len dokoncit modernizaciu trate cim skor ,juznu triedu, alejovu ,vss-barcu a vss-bajkal aspon to, lebo nova trat do uss steel ,na letisko aj na tahanovce je uz asi len utopia..
Reakcia na: S499.1023 #84908:
Aby som nekecal, tá pri bráne Vozovny Kobylisy ostala, na zastávkach značky nie sú, ale pomôcky pre vodičov DPP mohli tieto zastávky zachovať, pod Karlovem stoja určite všetky tram, ale značka tam nie je, podobne Malovanka.
Reakcia na: monoblok #84907:
Si si tým istý? Ja teda pri ceste takýmto drobnostiam nevenujem pozornosť ale teraz sa na to zameriam https://www.prazsketramvaje.cz/view.php?cisloclanku=2006041282 a keď ich tam nájdem, tak ti opäť hrubo vynadám.
Zaujímavé je, že tieto značky ešte existujú, v Prahe uz nie sú žiadne a to majú tiež solídne prevýšenia.
Reakcia na: mi.v #84905:
ved ja viem tiez tak ze znacka je len pri amfiteatri pri zjazde dole...skusim pozriet ked pojdem tadial ale zda sa mi ze tam ziadna znacka nie je.
Reakcia na: LUKYmhd #84904:
Skúste sa prípadne pozrieť, či tam vôbec je niekde značka. Lebo keď nie je, tak potom je otázne, či bezpečnostné zastavenie je tam vôbec prikázané. Ja som zbežne pozeral rôzne fotky v galérii a nenašiel som ju na nich.
Značku som videl iba dole kopcom k Amfiteátru a dole Alejovou. V obidvoch prípadoch je umiestnená na priečnom závese trolejí.
Reakcia na: mi.v #84903:
no a to je prave to ze bezne vidim manipulaky, ktore zastavuju az pred semaforom tym prvym co je tam...mozno aj to s aberie ako bezpecnostne zastavenie. Ale nevidel som tam iba tak medzi zastvakami elektricku zastavit.
Reakcia na: P1X3L3310 #84902:
Problém online diskusií je, že často sa píšu iba krátke vety a strohé súvislosti a tie nie je vždy jednoduché pochopiť. Ešte keď sa k tomu pridá netrpezlivosť čítať a netrpezlivosť vysvetľovať a začínajú sa posielať smajlíky na znak pohŕdania, vedie to len k napätiu a dotknutým reakciám opačnej strany. Je to ťažké. Ale osobne si myslím, že nie každému je dané chápať rovnako dobre a to je normálna vec a nerobí človeka horším alebo lepším. Preto si niekedy potrebujeme prejaviť viac trpezlivosti.

@LukyMHD: ak si prečítate niektoré príspevky ešte raz, k Vašej poslednej otázke je v nich zhruba toto: Vôbec nie je také jasné, ako ste napísali, že sa zastavuje na zastávke. Existujú jazdy električkou, ktoré na zastávke nemajú zastaviť. Napríklad presuny alebo fotojazdy. Ale keby niekde na trati bola značka bezpečnostného zastavenia, musia tam zastaviť VŠETCI. Ak by tá značka bola naschvál na úrovni zastávky, aby väčšina električiek naraz vybavila bezpečnostné zastavenie aj cestujúcich, bolo by to prevádzkovo efektívnejšie. Ale ak ide dole kopcom aj električka, ktorá zastávku neobsluhuje, musí tam zastaviť nie kvôli tomu, že tam je zastávka (aj tak na nej neotvorí dvere), ale kvôli tomu, že tam je ZNAČKA. Jednoducho, na zeleno-bielej značke sa zastaviť musí, či už je medzi zastávkami alebo na zastávke, inak je to porušenie predpisov. Ak ešte máte otázky, spýtajte sa.
Reakcia na: LUKYmhd #84900:
nad tvojimi výplodmi sa dá už iba zasmiať🙂,logicky ti niečo vysvetľovať nemá cenu , ale to nevadí, aj takí musia byť🙂

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.