Tragus: ked sa na to pozrieme takto, tak ano, mesto nepriamo prispieva. Nerad by som na verejnosti preberal vsetky detaily ale aspon nieco. BBDS plati najom. MHD BB je ucelova, zije len z busov a podla Obch vestnika produkuje uctovnu stratu. Rozdiel sa opat len investuje do vozidiel, neostava vo vreckach majitelov sukromnej BBDS. Proste ten balik penazi je stale rovnaky, chyba nieco naviac, zvonku, co by umoznilo zlepsit situaciu. Jeden priklad za vsetky - nastupovanie vsetkymi dverami stoji cca 20 mil rocne
Petik
Presne tak som to myslel
Myslim ze je rozumne, ked su klbaky nasadzovane az vtedy, ked by kratky bus v 5-6 minutovom intervale nestihal. Takze v BB by som klb ponechal tak na 22.
Ked to vezmem do extremu, preco chodi z BB do BA 2x denne 6 vagonovy vlak, ked lokomotiva utiahne aj 12?
Ked odmyslime mzdove naklady, o kolko drahsie vynde povedzme osobokilometer sola v porovnani s klbom?