Reakcia na: pešiak #16770:
Nikto neodporuje, že SMS lístky sú drahšie ako tie papierové v hotovosti. Veľkú časť z ceny lístka si totižto berie mobilný operátor. Koniec koncov, myslím, že globálne strácajú popularitu a podľa mňa už ďalšie mesta ich nebudú zavádzať.Ale myslím, že diskusia je tu najmä o moderných spôsoboch, ako sú lístky zakúpené elektronicky pomocou virtuálnej alebo platobnej karty (či už priamo v buse alebo v appke). Tam reálne okrem malého poplatku za platbu neni sú žiadné náklady. A o tom, že sú nejaké náklady aj pri platbe hotovosti tu už niekto písal.
Nechcem tu zbytočne rozširovať moje informácie, ale ak sa spytuješ. To prečo musel štát zasiahnuť do zákona pre vodárenské spoločnosti? Nuž miesto výstavby a rekonštrukcie vodovodných zariadení si groše radostne nadeľovali do vlastných vrecák. A kto je predseda predstavenstva TVK a.s. ? Nuž ten, čo už nechce kandidovať na post primátora v kocúrkove.
theo
Ak na autobusovej stanici nastúpi desať cestujúcich s právom na hotovosť, tak celá terajšia koncepcia MHD ide do koša.
Preto vo mne dozrieva názor, že tu ani tak nejde o právo na hotovosť, ktorého sa dá domáhať nástrojmi právneho štátu a nie jalovou diskusiou s podporovateľmi bezhotovostných platieb.
Možno ide o snahu poslať novú koncepciu MHD do koša.
Ale to len tak konšpiračne nadväzujem na konšpirácie nižšie o prídele vody, vzduchu... (mimochodom, za kúrenie a túv ich väčšina sídliska JUH platila ešte v prvej verzii ets1 - toto, na čom si robia kampaň naši populisti je ets2).