Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Na samé hranici s Mexikem ve státě Texas bychom nalezli město El Paso, v němž dnes žije okolo 680 000 obyvatel. Od roku 2018 je jeho součástí nový tramvajový provoz, pro nějž však nebyly pořízeny zcela nové tramvaje, jak to je u nově zaváděných systémů v USA obvyklé, ale rekonstruované tramvaje koncepce PCC.
https://www.cs-dopravak.cz/neslavny-navrat-slavnych-tramvaji-znovuzrozeni-vozu-pcc-v-el-pasu/
Reakcia na: Mbc3245 #5606:
Ďakujem, zrovna to nahodili v posledných dňoch, tak som prehliadol 🙂

Moja otázka smerovala najmä k vlakom na trasách kde inak osobná doprava zabezpečovaná nie je (napr. Muráň, Slavošovce a podobne). Na tom linku uvedené nie sú, sú tam v zásade len trasy kde sa jazdí celoročne (+ Plaveč), takže to chápem tak že tieto vlaky jazdiť nebudú.
Letné turistické vlaky tento rok ZSSK prevádzkovať nebude? Nedarí sa mi o nich nikde nájsť žiadnu zmienku.
V Škótsku dnes sprevádzkujú prvé samoriadené autobusy v Británii a podľa prevádzkovateľa zrejme aj prvé na svete. Vo vozidle však budú dvaja zamestnanci, jeden za volantom, aby mohol kedykoľvek zasiahnuť, a druhý bude kontrolovať lístky.

https://e.dennikn.sk/minuta/3370355/
Vyzerá to tak, že sme sa konečne dočkali, nie?

Železničiari objednali elektrifikáciu trate medzi Bánovcami nad Ondavou a Humenným. Kontrakt za 216 miliónov eur bez DPH získala spoločnosť Eltra, ktorá patrí do skupiny Daniela Křetínskeho a Romana Korbačku.

https://e.dennikn.sk/minuta/3365017/
Reakcia na: Peon #5599:
Áno, to posiľnovanie dopravy o cca 30% (!) prebehlo v roku 2021 v celom Weinviertel.
Reakcia na: 810zssk #5598:
Nuž, môj názor poznáš ale kde nie je vôľa, tam nie je cesta. ://

Problém autobusovej verzie je, že most ponad Moravu má nostnosť 7 t.
KORDIS oslovoval aj iných slovenských aktérov ale nikto sa k objednávke "dodávok" nemal.
Btw.: z počutia viem, že miestne obce si "nejako" zriadili 8+1, ktorý návaža na bus do Lanžhotu.
Nikde z SK / CZ webov sa ku mne nedostalo, že na rakúskych vnútroštátnych osobákoch už aj na trase "Wien - Marchegg" jazdia nízkopodlažné elektrické Ventusy.
Tie sú už niekoľko mesiacov nasadené aj v úseku "Marchegg - Ganserndorf" a ďalej do Viedne). Takže zelektrifikovali to celé skôr ako zdvojkoľajnili.

Tak v blízkosti hranice už tie staré motoráky známe kedysi ako "ganserndorfery" asi nikde nejazdia. Teda ak nerátam S8 "Petržalka - Rajka - Hegyeshalom", ale to nie je Rakúsko a tie sú z GySevu.
Ach ja si pamätám ešte časy keď "ganserndorfery" pokračovali z Marcheggu každé 2 hodiny cez DNV až na Hlavnú stanicu a ako jediné medzištátne vlaky stáli aj v Lamači.

Wau tie dokončené mimoúrovňové križovania s cestnou dopravou, a napr. podchod pre peších v stanici Schonfeld- Lassee vedie na obe strany, v Siebenbrunn- Leopodldsdorf sú dokonca podchody pre peších dva, z toho jeden vedie na obe strany, teda aj do Leopoldsdorfu.

Vyzerá to aj na skvalitnenie autobusovej dopravy vo VOR (minimálne v Marchfelde čo som si všimol). Teraz nemyslím iba to, že konečne aj tam sú už nízkopodlažné autobusy.
Pamätám si časy keď na rakúskom vidieku neďaleko hranice v nedele a sviatky autobusy vôbec nejazdili. Teraz na niektorých linkách je už aspoň zopár spojov (napr. linka 545 "Ganserndorf - Siebenbrunn/Leopoldsdorf - Orth an der Donau" či 540 "Schlosshof - Wien, Hausfeldstrasse).
Reakcia na: Matej M #5596:
Ideálne je samozrejme "kombinované" objednávanie. Prepravovať "Slovenky od šichty" je záujmom oboch strán.

Pri ex-S53 je ale problém inde, KORDIS tú linku už neobjednáva vôbec, ani na českom úseku. Spojenie Břeclav - Lanžhot bolo nahradené busom, ktorý tam dáva oveľa väčší zmysel a teda aj debatu o prípadnom predĺžení do Kútov by sme mali riešiť v kontexte autobusovej "verzie".
Reakcia na: Peon #5594:
Slovenská strana v tomto smere bola pasívna, KÚ JMK bol proti - z dôvodu očakávaných nižších tržieb.
Myjava nie je porovnateľná pre svoj turistický potenciál, kam chodia aj Moravania (viď rozpor o verejnom záujme nižšie).
Reakcia na: Peon #5593:
Problémom je definícia verejného záujmu, kedy nie je celkom zrejmé, koho záujmom je prepravovať Slovenky na šichty do nemocnice a za pokladňu.
Treba dodať, že na českej strane bol objednávateľom aj MD ČR (Lanžhot - št. hr.).
PR triky z 90. rokov sa občas stále hodia.
Neplánovalo sa to náhodou kedysi zaradiť (ako linka S53) za tarifu IDS JMK až do Kǔtov (tak ako je to pri osobáku z Veselí nad Moravou do Myjavy)?
Ak sa nestane nejaký zázrak, tak medzištátne osobné vlaky na trasu "Kúty - Brodské - Lanžhot - Bŕeclav" sa už nevrátia ani keď bude tá trať zrekonštruovaná. 😭 Video od 2 min 30 sec. https://youtu.be/bZQZFPN2xzE

Tie osobáky jazdili 7 dní v týždni niekoľkokrát za deň od skorého rána až takmer do večera. To tam vážne nie je dopyt ani po autobusovom spojení?

Chápem neúspechu pokusu keď tam asi 2 roky poobedné spoje PO - PIA vykonával slovenský elektrický poschoďák (akoby predĺženie linky S20 z Bratislavy), ale ten malý český motorák 812zssk či čo to bolo, nikdy som ho nezažil prázdny..

Dokonca pamätám si v posledný rok prevádzky, že bol z Břeclavy do Kútov pridaný aj spoj 15:08 h + aj v opačnom smere samozrejme (tuším len PO - PIA), takže išlo to poobede 12:08 h, 14:08 h, 15:08 h, 16:08 h, 18:08 h.
https://youtu.be/NM52_0PgO_k
Norma EURO 7 – interview so šéfom vývoja motorov v Škode Mladá Boleslav.
Vypočujte si aspoň prvých 5 minút, je to výživné❗
Reakcia na: 810zssk #5590:
Myslím, že pridanie tých vecí je len otázka času. Ani v iných odvetviach som príliš nevidel systémy (okrem hotových balíkov, predtým predaných inam), ktoré by prišli úplne kompletné. Väčšinou sa veci pridávajú a zavádzajú po etapách.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.