Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Heute ist "Lokdown", bzw. "Eisenbahnkaputttag"
takže ľudia na staniciach majú dostatok času si o tejto skutočnosti prečítať v novinách.
Reakcia na: Peon #5561:
Ak tomu správne rozumiem, tak Regiojet presmeruje v oboch smeroch 2 spoje na ich pravidelnej autobusovej linke "Bratislava - Wien" cez bratislavskú Hlavnú stanicu, a preto tie sa v rezervačnom systéme zobrazujú ako vybookované (t.j. rezervované pre cestujúcich z presmerovaného vlaku).

Nie je mi z toho jasné či ľuďom, ktorí mali na tie dotknuté autobusové spoje kúpené lístky z Bratislavy do Viedne (alebo späť), tie lístky stornovali a že či pre cestujúcich z ich vlaku bude stačiť jeden autobus - predpokladám, že každý cestujúci tam musí mať miesto na sedenie...

A nechápem tiež ako dlho reálne tie autobusy budú musieť čakať v Bratislave na Hlavnej stanici (v prípade, že vlaky budú na odklonovej trase cez Bratislavu meškať).
Regiojet počas dnešného štrajku v Rakúsku nahrádza všetky svoje vlaky v úseku "Břeclav - Wien" náhradnou autobusovou dopravou.

Vlaky "Praha - Wien - Budapest" sú presmerované mimo Rakúska a zastavia v Bratislave na Hlavnej stanici a do Maďarska vstúpia v Rajke, a teda na svoju trasu sa napoja v Hegyeshalome.

Cestujúci z Maďarska do Viedne a späť môžu z odkloneného vlaku prestúpiť na náhradnú autobusovú dopravu v Bratislave na Hlavnej stanici.

Zdroj: https://regiojet.cz/aktuality-z-provozu/aktualne-na-tratich-a-silnicich/stavka-nad-rakousko

Škoda, že za štátne vlaky nepôjde žiadna náhradná autobusová doprava (ani v obmedzenom rozsahu).
Reakcia na: Peon #5559:
Ospravedlňujem sa za chybnú časť výpočtu. Samozrejme medzi 1 € / 1,10 € je rozdiel iba 0,10 €. (Takže 2 Kč, cca 0,08 € zaokrúhlených na 0,10 € je OK).

Poplietla ma stará Tarifa IDS JMK z roku 2014 kde v EUR časti nebol uvedený ten 60-minútový lístok za 25 Kč.

Tak ako v minulosti aj teraz ale tá Tarifa IDS JMK pre cezhraničné (autobusové) linky má neprestupný lístok za 16 Kč aj prestupný za 20 Kč prepočítané na 0,80 €.

Ak by som ten lacnejší (za 16 Kč) kupoval v hotovosti v pokladni ČD, tak v závislosti od aktuálneho kurzu CZK by bol po zaokrúhlení buď za 0,70 € (v súčasnosti) ALEBO 0,60 € (v minulosti, napr. keď jazdila Náhradná vlaková doprava v úseku "Holíč - Hodonín"). Totiž práve ten lístok za 16 Kč stačí na takej krátkej trase.
Reakcia na: 810zssk #5558:
Vďaka za opravu a doplnenie. A veru, rozdiel iba 2 Kč medzi 60-minútovým lístkom na 2 zóny a 90-minútovým lístkom na 3 zóny sa mi zdá byť podobný zázrak ako to, že už od 1. 1. 2012 sa v IDS JMK nemenilo cestovné (jednorazové lístky) a v Brne samotnom sa nebude meniť dokonca ani od 1. 3. 2023.

Myslel som, že ešte väčší rekordmani sú v Maďarsku (napr. cestovné 250 Ft na vlak aj bus "Rajka - Bezenye" aj 370 Ft z Rajky do centra Mosonmagyaróváru atď.), ale podľa https://www.volanbusz.hu/en/travel-information/buying-ticket/domestic-fares platí súčasné cestovné "až" od decembra 2012.

Zaujímavý je ale Cenník IDS JMK v eurách (platí napr. u vodiča na linke 910). Tam cenový rozdiel toho spomínaného lístka na 2 vs. 3 zóny nie je 2 Kč - cca 0,08 € (25 Kč vs. 27 Kč), ale až 0,20 € (teda 1 € vs. 1,10 €). https://content.idsjmk.cz/cenik/Tarif.pdf str. 26

Pre porovnanie: Keby som si také lístky kúpil v hotovosti na "eurových" pokladniach ČD, tak (aj vzhľadom na to že ČD eurové cestovné matematicky zaokrúhľujú vždy na celých 10 centov), tak tam to podľa novembrového kurzu http://jzk.cd.cz/osobni/prep_kurz.htm teraz vychádza rovnako na 1 € vs. 1,10 €.

V minulosti podľa toho ako sa menil kurz € / Kč býval niekedy mierny cenový rozdiel v EUR v lístku kúpenom v 910-ke vs. v ČD.
Reakcia na: Peon #5557:
Ak si pozrieš súčasnú tarifu, zistíš že lístok za 20 Kč je "dezintegrovaný" už dnes (a bol už roky). Momentálne v Brne platí 15 minút a mimo neho 45 minút.

Tá za 25 sa nemení práve preto že Brno zmeny cestovného nechce 🙂

Mňa mrzí že zmizne cheat v podobe 90-minútového lístka za 27, to mi dosť zlacňovalo cestovanie keď som obehával veci.
Od 1. 3. 2023 po vyše 10 rokoch zdražie cestovné v IDS JMK. V Brne ale MHD nemá zdražieť (20 Kč jízdenka = na 2 zóny, má v Brne platiť naďalej 15 minút, mimo Brna už iba 10 minút - to spúšťajú dezintegráciu?).

Zaujalo ma, že 60-minútová jízdenka (tiež na 2 zóny) má zostať v Brne aj mimo Brna iba za 25 Kč.

A teda napr. jednodenní turisti v Brne môžu naďalej rátať s 24-hodinovou jízdenkou pre zóny 100+101 iba za 90 Kč (niečo cez 3,60 € čo je lacnejšie ako v Bratislave).

https://breclavsky.denik.cz/zpravy_region/cestujici-na-jihu-moravy-si-priplati-jizdne-podrazi-o-19-procent-20221123.html
Reakcia na: 810zssk #5553:
Písal som ešte medzitým na chat železníc, naozaj sa dá kúpiť lístok len do vymedzených staníc. Csorna teda aktuálne v ponuke nie je, aj keď je v názve produktu 🙃 Ale za tú cenu je už výhodnejšie asi kúpiť miestny maďarský lístok. Zatiaľ som sa ešte nedostal k vyskúšaniu, možno na jar vybehnem.
Bude ďalšie slovenské mesto mať MHD? 🤔

Pravda.sk: Štiavnica môže dostať vlastnú MHD. Prvé midibusy už otestovali
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/646313-stiavnica-moze-dostat-vlastnu-mhd-prve-midibusy-uz-otestovali/
Reakcia na: 810zssk #5553:
Je to aj na slovenskej verzii na tej linke, čo postoval tr3mp. Ja som našiel ešte tabuľku v prílohe, kde je aj Csorna, ale je z dokumentu vyše štyri roky starého, tak neviem...
Reakcia na: tr3mp #5549:
Ak už nie som po funuse, tu: https://www.zssk.sk/en/tickets-abroad/hungary/rajka-hegyeshalom-csorna-ticket/

Na SK verzií to z nejakého dôvodu nie je. Ceny by stále mali platiť. Iné destinácie ako v tabuľke by nemali existovať, kúpiš si lístok až do nasledujúcej (resp. z predchádzajúcej) stanice.
Neviete niekto, podľa čoho sa každý deň určuje, ktoré vlaky na trati Petržalka - Parndorf - Wien pôjdu a ktoré nie?

Minule som šiel do Viedne, s bicyklom. Pani za pokladňou v Petržalke, že "ale s bicyklom vám nevezme", tak jej vravím, že by to malo byť OK, že si len polhoďku v Brucku počkám na následný REX 64. Následne som zistil, že možno to čakanie bude dlhšie, než som myslel, lebo na oebb.at akurát pre to dvojhodinové okno nebolo z Brucku do Viedne nahodené okrem nejakého jedného RJX nič. Vo vlaku ale všetky displeje ukazovali trasu až do Deutschkreuzu... a ten REX 6 z Brucku skutočne pokračoval ďalej. A podľa všetkého išiel polhodinu po ňom aj ten REX 64...
Reakcia na: tr3mp #5549:
Minule som cestoval jednosmerne z Hegyeshalomu a, ak som bol porozumený správne, cena do Rusoviec či Petržalky bola rovnaká. Na tom ručne vypisovanom "paragone" je štvorček aj pre Csornu.

Dodatočným googlením som našiel nejaký dokument, kde boli ceny aj pre Csornu. Možno je už neaktuálne, ale ostatné ceny na tejto trati sedeli. Lístok Petržalka - Csorna tam bol za €8 jednosmerne, spiatočný €14. To sa nečudujem, že to neinzerujú, keďže Hegyeshalom - Csorna je na jegy.mav.hu za 745 Ft a z Rajky za niečo cez 1100...
Reakcia na: tr3mp #5549:
Odporúčam využiť onlinechat priamo na stránke alebo infolinku. Inak sa k tomu žiaľ cestujúci nedopátra.
Dá sa niekde dopátrať, aký je cenník cestovného pre EUROPA REGIONAL Rajka, Hegyeshalom, Csorna? Na https://www.zssk.sk/cestujeme-vyhodne/ceny-zlavy-zahranicie/madarsko/europa-regional-madarsko/ sú len niektoré relácie.
Napríklad z názvu by som čakal, že sa dá kúpiť lístok aj do Csorny, ale cena (na tejto stránke) zverejnená nie je. Taktiež sa neviem dopátrať, či je rozdielna cena pri ceste z Rusoviec oproti ceste z Petržalky.
Ďakujem
Reakcia na: Matej M #5544:
Čiže podstata 09204 je vykryť prestávky, ktoré v režime “noc před pracovním dnem” nie sú potrebné vďaka prejazdom služby 09806 na N92?
Reakcia na: mi.v #5545:
V meste mojej mladosti 😃.
https://youtu.be/HglGbBWzSJ4 - Škoda ForCity Smart pre Bonn - video je staré len niekoľko hodín
Reakcia na: Ričard #5543:
09204 premáva iba v noci pred nepracovným dňom, odchody napríklad z Halasáku sú: 00:37, 03:37 a 06:37.

V noci pred pracovným dňom prvé dve uvedené spoje vykonáva 09206. Na N92 je v tomto režime o jedno "čistokrvné" poradie menej kvôli prejazdom s N98.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.