Reakcia na: MatejBA #251922:
Nehroť to. Netreba stavať auto a verejnú dopravu proti sebe. To predsa nie je buď - alebo. Na chatu idem autom, do Prahy niekedy tak, inokedy onak - podľa toho, čo/či potrebujem niečo odviezť. Ľahký nákup pešo, ťažký autom. Do centra Prahy zásadne MHD, do najbližšieho nákupného centra zasa vždy autom. U mňa to nikdy nebolo tak, že keď som si kúpil auto, že už nebudem používať MHD. A ako socka som sa nikdy v MHD necítil. Ale socky, bohužiaľ, cítim.
andy27
1. Ak si ho vodič nevšimne, čo si napr. pri dvojkĺbových trolejbusoch často nemá ako všimnúť, tak mu to musí niekto nahlásiť. A to je zjavne ťažšie, ako sem vypisovať do fóra. "Malo by sa s tým niečo robiť..."
2. Ak je to linka, čo ide na AS Nivy alebo Stanicu, prípadne taká, z ktorej sa prestupuje, tak "vyhnať ho z MHD" znamená zastaviť a pár minút sa s ním naťahovať, kým pochopí, že musí vystúpiť. Vodič MHD sa musí rozhodnúť, čo je horšie: smrad alebo to, že X ľudí zmešká medzimestský bus, vlak alebo nestihne prestup.
3. "Zvyšok je problém spoločnosti" je dobrá ukážka spôsobu myslenia, ktoré bráni Slovensku sa niekam posunúť. Historicky oscilujeme medzi módom perzekuovať asociálov (Slovenský štát, komunisti) alebo im nechať voľné pole pôsobnosti. Aktuálne sme v tom druhom extréme. Akurát, že máme fragmentovanú spoločnosť a fragmentácia rastia, takže asociálov bude pribúdať a najmä vo veľkých mestách.