Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Tak treba počkať a uvidíme ako sa situácia vyvŕby
Reakcia na: FifoSk #12541:
Ako napísal irizar, podstatné je to, čo je na papieri a to, či sa to dodržiava/vymáha.

Čo sa týka dobrého mena, konečný užívateľ výhod sú otec a synovia Zemekoví, o ktorých podnikaní, trestnom stíhaní a aj odsúdení nájdeš na googli viac než dosť (vlastníkom AKV je česká firma Z-Group a.s., ktorej akcionármi sú slovenská firma rovnakého mena Z-Group a.s. a Zdeněk Zemek, a potom zrejme jeho synovia Zdeněk Zemek ml. a Alexander Zemek).
Reakcia na: FifoSk #12541:
To zalezi od toho, ako bude vyzerat zmluva mesta s dopravcom, a ako budu postavene sankcie v pripade jej nedodrziavania. Lebo od SADky si mesto nechalo brnkat po nose, a zrovna AKV teda v Cesku nema najlepsie meno...
A to je zlé? Lebo ja sa tomu nerozumiem
Reakcia na: jano1 #12539:
Dal najnizsiu cenovu ponuku a splnil vsetky poziadavky, takze ak sa mesto nerozhodne sutaz zrusit, zrejme ano.
Nový dopravca na zabezpečenie služieb v pravidelnej autobusovej doprave (MHD) pre
mesto Trenčín bude Autobusy Karlovy Vary, a.s. ?
Reakcia na: Viko #12537:
"Vozidlový park bude tvorený min. 5 kĺbovými autobusmi a min. 38 autobusmi štandardnej dĺžky."

Mali by si teda polepsit zo stavu 4 + 1 v oprave na plnych 5 😁
Reakcia na: draxter #12536:
Zázrak, ako dokážu stále miať piaty kĺb "v oprave" 😃
Inak, je nová súťaž nastavená na viac veľkokapacitných vozidiel? Alebo aké sú vízie?
Peter K. (23.4.2021)

Téma: Mobilita

Dobrý deň. Prečo MHD spoje obsluhujúce TESCO a Laugaricio zónu niesú vedené veľkokapacitnými kľbovými autobusmi? Tieto spoje jazdia zhruba raz za hodinu a "malé" autobusy kapacitne nestačia a sú preplnené. Na iných linkách kde autobus ide každých 20min netreba klbové vozidlá. V týchto COVID časoch sú veľkokapacitné autobusy nutnosťou na spomenutých spojoch najmä ked sa otvorili obchody.

Odpoved:
Miloš Minarech, útvar mobility, 3.5.2021

Aktuálny vozový park dopravcu, ktorý zabezpečuje obsluhu MHD Trenčín, disponuje 5 kĺbovými vozidlami, z toho jedno vozidlo je v oprave. Interval v ranných hodinách na linke č. 24 je 60 min. a v poobedňajších hodinách 40 min. Čo sa týka linky č. 25, interval počas celého dňa je cca 60 min. Nie je možné, aby dopravca presunul všetky kĺbové autobusy na linky č. 24 a 25, vzhľadom k tomu, že máme ešte ďalších 17 liniek. Narušil by sa plán obehu vozidiel. Bolo by ideálne, napísať, ktoré konkrétne spoje myslíte na linkách č. 24 a 25.
Reakcia na: FifoSk #12533:
Toto je asi otázka na dopravcu, spoločnosť SAD Trenčín. Informačné panely fungujú v aktuálnom obmedzenom režime už približne 4 roky, kedy poskytujú len minimum informácií.

Vzhľadom na blížiaci sa koniec kontraktu nepredpokladám, že dopravca bude riešiť update systému. Od novej zmluvy bude mesto požadovať výrazne vyšší štandard informovanosti (LCD vnútorné informačné panely s podstatne širším požadovaným množstvom informácií).
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, že či sa vráti funkcia vnútorných informačných panelov späť aby to písalo Nasledujúcu zastávka, dátum čas deň a tak jak to bolo pred zmenou. Pretože toto je blbosť keď tam raz za čas zasvieti zastávka a furt dokola je tam iba čas.
Reakcia na: GAPbus #12529:
Ako som napísal, bez problémov v TN MHD/SAD, PD, ZA atď., len sa doplním s jedným problémom:

SlovakLines karta sa dá použiť aj v busoch DPB, ale zrejme je nejaký synchronizačných problém, keďže mi čítačka v busoch DPB nerozpozná kartu, ak som medzitým jazdil mimo BA. Neviem, či si ju po nejakom čase DPB vymaže zo servera alebo nerozpozná kredit, ak bola používaná mimo dopravcov IDSBK - ak však predtým použijem kartu v busoch SL eventuálne na čítačke na stanici, tak následné použitie v busoch DPB je bez problémov.

Čiže v skratke, ak jazdíš mimo Bratislavy, pri jazde v DPB maj v zálohe jeden papierový lístok, ak kartu predtým nenačítaš inde v rámci IDSBK. Keďže tak často v samotnej Bratislave nejazdím, neviem, v čom presne je problém a ani sa mi nechce zisťovať, keďže SL bude na jeseň nahradený novým dopravcom.
Reakcia na: GAPbus #12529:
Ako bolo napísané, držiteľ karty SL ju môže použiť u všetkých zapojených dopravcov - v prímestskej doprave som s tým nemal problém od Trenčína po Poprad, Bratislavu a Prievidzu.

To čiastočné zapojenie sa ťa netýka; znamená, že držiteľ napr. karty vydanej SAD Trenčín ju nemôže použiť v autobusoch SL alebo DPB.
Reakcia na: GAPbus #12529:
https://www.preukazstudenta.sk/dopravna-karta/akceptacia-elektronickej-penazenky-dopravcov/
Slovak Lines (čiastočné zapojenie – cestujúci SL môžu používať peňaženku u iných zapojených dopravcov)
Ahoj, mám dotaz na čipovú kartu. Vlastním čipovú kartu s el. peňaženkou Slovak lines. Je táto karta akceptovaná mestskej/prímestskej doprave v Trenčianskom kraji? Ďakujem za odpoveď
Reakcia na: S499.1023 #12527:
Keď ich nepoužívam a nebudem tak neznamená to, že som ich nevyužíval. Využíval som ich vyše 4 rokov a za ten čas denno denne čo som chodil autobusmi tu v Trenčíne si viem spraviť obraz. A aj keď už nimi nejazdím tak jasne vidím podľa informácií, že sa nič nezmenilo a bohvie kedy zmení.

Celé pripomienkovanie ako moje či iných tu aj tak reálne už nemá moc zmysel, aj tak si to nikto si to nevšimne ani samotné mesto.
Využívať nebudem som myslel v najbližších pár mesiacoch, všetko sa môže zmeniť, ale aj nemusí, aktuálne to vidím, ale tak, že nemá to zmysel lebo táto MHD nie je robená pre ľudí, aspoň ja ju tak vnímam.
Reakcia na: Jacob #12526:
Tak čo tu potom vôbec pripomienkuješ autobusy, keď ich nepoužívaš ani nebudeš?
K predošlému len to, že okej, no uvidíme ako to bude, osobne ani tá zmena k lepšiemu ma akosi nedonúti presadnúť s auta na autobus.

Ale k inej veci všimol som si, že pri cestovnom poriadku tu na IMHD pri linke č. 1 (https://imhd.sk/tn/linka/1) v opačkom smere na Gen. Svobodu zjavne chýba zastávka Kubrá, ZŠ. Lebo či na cp.sk alebo priamo u SAD-ky v CP je písané, že obsluhuje aj túto zastávku tak niekde nastala chyba asi. Neviem či sem niekto kto to má na starosti pozerá do diskusie, alebo prípadne nejaký kontakt keby niekto vedel prosím a napíšem mu.
Reakcia na: Jacob #12522:
Kristepane, veď ak má mesto v podmienkach súťaže, že 100% vozoparku bude nízkopodlažný, tak asi s Crossom LE by sa nemohli do súťaže zapojiť, lebo by nevyhrali... Ak si mesto nastaví podmienky, ktoré bude aj potom reálne kontrolovať, tak nech ich jazdí pre mňa za mňa aj SAD Trenčín alebo Wiener Linien, ak ich splnia... Ako ja nemám chuť zastávať trenčiansku SAD, ale tuto asi stále nechápeme, akým spôsobom funguje výkon vo verejnom záujme, pravda?...

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.