Diskusné fórum › Všeobecná diskusia

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: FifoSk #12910:
Nové označníky. Tabule by neboli na každej zastávke, iba na tých, čo sú uvedené v štandardoch😊
Ja mám takú otázku. Prečo je na každej zastávke diera do tvaru štvorca. Ja mám také tušenie že sa budú osádzať odjazdové tabule.
Reakcia na: TeBeCe #12908:
tak podľa značiek mal autobus STOP-ku a teda ak šiel zametač, asi sa nemal ani pohnúť....ale sú tam otázky napr. kade šiel vymetač (či nie po chodníkoch) a pod.
Reakcia na: Jacob #12907:
ak vezmeme situaciu na fotke, tak jeden by povedal, ze autobus sa iba malou rychlostou rozbiehal zo stopky a zametacik donho vpalil stovkou 😁 realnejsia bude ale asi ina moznost.
Reakcia na: dzio #12904:
Fú tak to, áno 😂 z mojej foto čo som našiel nevidno teda ako je poriadne rozbitý. 😞
A vie sa už aspoň kto je na vine tej nehody?
Reakcia na: Jacob #12902:
Tu je to lepsie vidiet
Reakcia na: Jacob #12902:
Moc mierne to neni teda 😂
Reakcia na: Jacob #12902:
Chudák...😢 To bol zrovna môj obľúbený autobus.
Tak a je to tu... prvá nehoda (asi). Našiel som túto foto dnes na Facebooku, detaily ako a presne čo sa stalo nie sú síce známe, ale ak dobre vidím tak autobus má mierne ťuknutý predok.
Reakcia na: PtrkHrnk #12899:
V TN sa našťastie nikto nikdy nevydal cestou úplnej dementnej revolúcie, preto sa čísla dávali vždy veľmi uvážlivo:
https://imhd.sk/tn/doc/sk/10082/V%C3%BDvoj-liniek-mestskej-hromadnej-dopravy-v-Tren%C4%8D%C3%ADne
Reakcia na: PtrkHrnk #12899:
To je čo "poupratovať? Nemyslíš vážne, tu nejde o geometrický rad, aby bol plný. Tu ide o to, že číslo je spojené s dákou linkou a preto opätovné použitie toho istého čísla treba vždy zvážiť.
Linku 9 by som dal, len ak by jazdila niekde do Istebníka. Linku 10 len ak by sa niečo robilo s 2/12 (napríklad ich spojenie do linky jedinej, cez Noviny do Nozdrkoviec ako kedysi).
Linka 28 isto nie je "navyše" je logickým vyústením radu, pôvodne na Juh III k linkám 8 a 18. A číslo je dnes veľmi dobre etablované. S takýmito úpravami nesúhlasím.
PS: obsluha Električnej - to je čo? Linka 21 obsluhovala z nej nemocniu a časť Novíny. Dnes linka 12 obslúži príslušnú časť Novín a nemocnica má spredu viac než slušné spojenie všade. Mne osobne príde potrebné obslúžiť ŽST Zlatovce a Kvetnú. Ostatná časť Bratislavskej obsluhu nepotrebuje, nie je prečo.
Reakcia na: kvorka #12898:
A mohli by sa popri tom poupratovať čísla liniek? Zdá sa, že chýbajú čísla 9, 10, 14 – 16, 18 – 21 a 26. A zase 27, 28 a 31 sú navyše.
A keď sa má od novembra 2023 zrušiť "integrovaná doprava", zatiaľ bez náhrady, nemalo by sa porozmýšľať o obsluhe napr. ul. Električnej a zvyšnej časti Bratislavskej? 🙃
Dúfam, že sa v Zámostí rozhodnú konečne pre nosnú linku aj do nových častí. Ak by sa infraštruktúra dokončila ako treba, viem si predstaviť linku 3 zo Záblatia cez Zlatovce, Vinohrady, Istebník do centra a na Juh I v intervale 30/60/60. Naopak linka 13 by potom mohla byť obojsmerne predĺžená zo Zlatovskej cez Brniansku a Zlatovce, Vinohrady do Istebníka a tam aj končiť.
Linku 5 by potom bolo možné zrušiť. Hodila by sa aj zastávka v Zlatovciach pred kruháčom Záblatská x Hanzlíkovská x Psotného x Brnianska.
Reakcia na: Zukato #12878:
V utorok som míňal v Drietome jeden SOR NBG 12 v arriváckych nových farbách na prevozných RZ z Moravsko-sliezskeho kraja. 🙂 Fotku nemám, ono sa to spoza volantu fotí blbo. 😉
Reakcia na: Marek6283 #12889:
Vďaka za odpoveď. Tak nech to dobre jazdí.
Reakcia na: Marek6283 #12889:
Neviem, či to s tým súvisí, ale sú s tým spojené zaujímavé zvukové prejavy. Odporúčam postaviť sa na Mateja Bela smer konečná, kde tie autobusy pri rozjazde do kopca sa mi zdajú výrazne hlučnejšie, než to bolo u starého dopravcu.
Reakcia na: FifoSk #12893:
Mesto ho pravdepodobne odpredá formou verejnej súťaže, nakoľko nemá pre tento autobus nijaké využitie. Predaj Crosswaya #22 mestu musel byť zrealizovaný z dôvodu, že sa na tom v Dodatku č. 17 k zmluve mesto dohodlo s predchádzajúcim dopravcom.
Reakcia na: TeBeCe #12892:
A čo sa s ním bude teda robiť

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.