Reakcia na: MA MHD #9062:
- 2 spoje v "x" do Opatovej netreba značiť nijako, jednoducho zachádzka, k tomu číslene ani písmenovo na transparente netreba nič, veď názov konečnej koniec koncov vždy svieti- spoje končiace na Zlatovskej, SAD sa jednoducho označia niektorým písmenom a je to (žiadne mýlenie nebude, lebo ak raz 6Z bude Zlatovská tak bude, spoje do Zlatoviec či Záblatia budú klasicky 6, takže nikto si nemá čo s čím mýliť). Rovnako stanica, ak sa označia 6A bdue to najlepšie. No a priemyselný park 6P. ? Ľudia sa to naučia a je to vybavené.?
MA MHD
Môj názor už poznáš. Som jednoznačne za variantu s linkou 16.
Do L16 by som začlenil všetky spoje premávajúce do priemyselného parku. Aj zo Sihote a aj zo stanice. Síce je pravda, že majú veľkú časť trasy spoločnú s L6, ale sú významné najmä pre zamestnancov priemyselného parku a preto by som ich dal do samostatnej zamestnaneckej L16. Pre ostatných bežných cestujúcich (teda väčšinu) by sa tak cestovný poriadok L6 sprehľadnil a viac by vynikla aj pravidelnosť a lepšia možnosť zapamätania (ubudli by 2 konečné a aj poznámky).
Pri variante s písmenami sa obávam toho mýlenia sa ohľadom 6S (stanica, Sihoť, SAD).