Reakcia na: Marek6283 #4417:
Hej, Ty keď máš v kase dokopy 10€ tak s tom 50tkou nič nezmôžeš.. ale zober si iný prípad: dojde cezpoľný (napr ja ? ) v nedeľu doobeda na Žel. Stanicu. Mám v peňaženke najmenšie 20€ (alebo tú 50tku), mince žiadne. Viem že vodič MHD mi buď nemá rozmeniť, alebo ak má veľmi bude nadávať.. Ale obávam sa že v nedeľu ráno bude v TN na stanici všetko zavreté, či sa mýlim? Teda tú bankovku si ani pri najlepšom úsilí nemám kde rozmeniť... iná vec je keby tam bol nejaký stánok otvorený, kde by som to skúsil ten peniaz rozmeniť, ale ani to nie je záruka, že tam bude pani ochotná. Alebo to mám skúsiť ešte vo vlaku u sprievodkyne...? Alebo sa mám vydať pešo do najbližšéch potravín.. zasa: ktoré budú otvorené?
Riešenie by bol sms lístok, alebo automaty na lístky ktoré by akceptovali bankovky...
riki1