linkou MHD 1,11 zo zastavky smer KUBRA, takisto linkou 2,6 ak maju znamienko M. Pri linke 1,11 mozes vysadnut hned na dalsej alebo druhej zastavke /z dalsej kusok peso v smere jazdy, z druhej kusok spat. Odporucam ist na druhu zastavku. Pri linke 2,6 /ak maju "M"/ je to hned dalsia, a stoja naproti MAXu z druhej strany, prejdes nadchodom rovno do OZC MAX.
Inak, je to 7 minut pesi zo stanice, ak by nic neslo ?
áno, v MT sa nieèo pripravuje, videl som aj návrhy, intervalovo to vyzerá dobre, ale èo sa týka L11 je to vo vzťahu k stanici vo Vrútkach naniè. Ale koneène zmena, hádam sa doèkáme.
V TN je základná obsluha z Juhu zabezpeèená tak, že linky 11+17 by mali byť prekladové, rovnako 23/28. Vo vzťahu k trase by 8/18/28 mali mať tiež zabezpeèený preklad, lebo spájajú rovnaké sídliská.
"vselijaky mudrci tu idu aplikovat husty interval a z liniek 8/18/28 chcu spravit asi jednu"
Problémom je, že väčšina ľudí cestuje do školy a za prácou vždy buď na celú hodinu, alebo na pol. Ak máš 3 linky, potom na všetkých troch musia autobusy zákonite odchádzať tak, aby si to do práce stihol. A kým na Juhu je ľudom problém prejsť na inú zastávku alebo prestúpiť, na Sihoti sa všetci čudujú, prečo v priebehu 6 minút prejdú všetky autobusy a potom polhodinu nič.
A ak sa chceš porovnávať s MT, tak si pozri tamojšiu pripravovanú redukciu liniek (http://members.marticonet.sk/mkapustova/mhd/mhd.htm) a dedinskými MHD (TT, PP, ZV) sa neporovnávaj. PX tiež má na každé sídlisko 1 (max. 2) linky.
Re #271 milan005: "Dlhe Hony maju nieco cez 7 tis. obyvatelov co tiez nieje malo, da sa prirovnat k Hajiku v ZA"
Žilinské Hliny majú tiež cez 7 tisíc obyvateľov (so študentmi z internátov aj viac) a neprechádza cez ne toľko liniek čo cez Dlhé Hony. O Hájiku už ani nehovorím.
v radiozurnale vcera aj dnes informovali ze cestovne pre studentov sa zvysi na dvojnasobok, lebo poslanci si to po prestavke rozmysleli a schvalili to.
no nebudem teda tolko namietat, musim sa priznat ze som clovek ktory ma nie moc rad novinky...mam radsej stare osvedcene metody pokial funguju a vyhybam sa novym aj ked by mozno boli lepsie. myslim toho nastupu vsetkymi dverami a listky. ale to co tu presadzuju niektori rusenie nosnych liniek, to neodsuhlasim nikdy
Najprv by trebalo preorganizovať dopravu a vytvoriť podmienky tak, ako v BA, či PO (časové lístky, nástup cez všetky dvere, mesačníky, trojmesačníky, ....)
tak za prve zdrazovat sa urcite bude aj ked nie teraz, chcel som tym povedat ze su ine sposoby ako ustertit a zaroven skvalitnit MHD a za druhe Hajik pokial viem ma len nieco okolo 10 tis. neviem presne
Pokiaľ viem, Hájik v ZA môže mať okolo 17 - 20 tisíc.
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
draxter
Inak, je to 7 minut pesi zo stanice, ak by nic neslo ?