Reply on: MA MHD #8056:
Ja by som si to predstavoval nejak takto:Párna hodina zo Sihote mimo špičky: 00(linka 28) 20(linka 24) 40(linka 2)
Nepárna hodina zo Sihote: 00(linka 24) 20(linka28) 40(linka24)
Párna hodina zo stanice smer Východná mimo špičky tým pádom: 11(linka 28) 51(linka 23 -> krásny prípoj z vlaku od ZA)
Nepárna hodina zo stanice smer Východná: 31(linka 28 -> krásny prípoj z vlaku od BA)
To je len taký príklad, samozrejme musel by sa brať ohľad na začiatky a konce prac. zmien v Laugariciu a Tescu a ranná špička by mohla byť ponechaná ako v súčasnosti, rozbehnúť by sa to mohlo až o tej 8:00. A takisto by aj Východna v doobedňajších hodinách získala "štýl"
Nebláznite, kedy vidím dvojku, vtedy prázdna. Skôr by stálo za zmienku možno aj celodenne, resp. od 5:25 do 20:50 nasadiť kĺbák na linku 24 ktorá je veľmi "prosperujúca" čo sledujem keď ju vidím. Dokonca možno zredukovať linku 2 a na úkor nej posilniť linku 24 na pravidelný interval 40 min. od 8:00 do 20:00 s tým že linky 2 a 28 by mohli jazdiť každých 80 min. a spraviť spolu s 24kou pravidelný interval 20 min. Sihoť-stanica-nemocnica.
Teda pokiaľ by "vstala z mŕtvych". Len či by nemala problém s otáčaním pri Laugaríciu.
MA MHD
Rovnako by bolo super tak ako píšeš rozšíriť zástavky na znamenie , napríklad zástavky L. Stárka - Piešťanská , pošta - Dlhé hony - Inovecká. A v rekonštrukcií samozrejme treba pokračovať!
Dovolím si pridať ešte jeden návrh:
-Automaty na cestovné lístky, nemyslím tie pre MHD aj PAL ale automaty iba pre MHD tak ako v Žiline tam to majú naozaj dobre spravené. Podľa mňa by to pomohlo urýchliť nástup hlavne počas špičky keď si veľa ľudí kupuje lístok u vodiča vozidlo mešká. Takto by bolo možné kúpiť si lístok v automate a vo vozidle si ho len označiť.
Výhody:
-zrýchlenie a presnejšie odchody spojov MHD
-vodiči by mali pokoj od cestujúcich (u vodiča len doplnkový predaj)
-cestujúci by nemali nervy z niekedy nepríjemných vodičov
-nástup tromi a kĺbových 4 dverami
-lepšie rozdelenie lískov na viac typov (neprestupný , prestupný 30 alebo 60 min , turistický a pod.)
Ako som písal ... treba sa inšpirovať MHD v Žiline ...