Nové kĺbové hybridné trolejbusy postupne vyrážajú na linky

Nové hybridné trolejbusy postupne vyrážajú na autobusové aj trolejbusové linky po Prešove.

Prešovský dopravný podnik začal od 2. mája 2024 postupne nasadzovať na autobusové a trolejbusové linky do pravidelnej premávky šesticu nových kĺbových hybridných trolejbusov Škoda 27 Tr Solaris. Vozidlá boli do areálu DPMP doručované zhruba od druhej polovice decembra 2023, následne na nich začali byť vykonávané výcvikové jazdy, ktoré odštartovali v priebehu februára tohto roku. 

Trolebusy boli počas svojho prvého dňa nasadené na linky 29 32 32A 34 a 39, kde sa budú vzhľadom na stanovené turnusy objavovať pravidelne aj v nasledujúcich obdobiach. Počas víkendov sú vozidlá nasadzované na štandardné trolejbusové poradia liniek 4 8 a 38. Na vozidlách aj naďalej prebieha proces zaškoľovania vodičov, čo znamená, že s postupne narastajúcim počtom vodičov s oprávnením viesť toto vozidlo je možné očakávať častejšie nasadzovanie nových trolejbusov aj počas víkendov.

V prípade krátkych hybridných trolejbusov SOR TNS 12 ešte naďalej prebiehajú úkony, ktoré je nevyhnutné vykonať pred začiatkom ich nasadenia do premávky s cestujúcimi.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Jur@j #9:
Nemali by byť tie autobusové linky oficiálne zaradené medzi trolejbusové?
Reakcia na: kvorka #8:
Na fotke, kde je linka 32A, je trolejbus "čerstvo" odpojený od siete - pár metrov po výjazde zo zastávky odbáča na nezatrolejovanú Rusínsku ulicu.

Na fotke, kde je linka 39 (pri OBI), zasa trolejbus akurát prichádza na zatrolejovaný úsek z Košickej ulice a na zastávke, ktorá je od miesta fotenia vzdialená asi 100 metrov (Železničná stanica), sa pripája k vedeniu pomocou striešky.
Reakcia na: TomoSK #3:
Vidím fotky na bus-linkách, kde vozidlo ide pod drôtmi a má zberače stiahnuté. Tak zato sa pýtam (že či to neni zatiaľ len nejaká skúšobná prevádzka, lebo ešte treba natrolejovacie striešky dodať a pod.).)
Reakcia na: Zdeněk #6:
Sú to parciálne trolejbusy - dráhové vozidlo. Predpokladám, že licencie predmetných liniek museli byť prevedené na trolejbusové linky.
Je v plánu autobusové linky, kde se budou vyskytovat, převézt do linek trolejbusových? Díky ☺️
Ako je teraz riešené obiehanie na Sibírskej? Obiehajú sa tam 8/38 a 32? To sa stihne aj dobiť keď musí na 2x sťahovať zberače?
Reakcia na: Šimon3706 #2:
Nie, len linky v rámci mesta Prešov.
Reakcia na: kvorka #1:
Áno, to je predsa princíp hybridného trolejbusu. 🙂
Budú aj na linke 21 ?
A jazdia aj s trolejom na tých bus linkách, keď majú vedenie nad strechou?