Tím prešovských vodičov MHD zvíťazil v jazde zručnosti

Prešovský tím vyjazdil na súťaži zručnosti vynikajúce prvé miesto.

V sobotu 10. septembra 2022 pri príležitosti Dňa otvorených dverí pripravil Dopravný podnik Bratislava súťaž jazdy zručnosti vodičov autobusov. Súťaže sa zúčastnilo 5 družstiev - domáca Bratislava, Brno, Žilina, Košice a Prešov. Prešovský dopravný podnik reprezentovali vodiči Peter Kamenčík a Jozef Falat, velenie družstvu mal pod palcom vedúci dispečerského riadenia Ing. Vladimír Lejko.

Súťaž pozostávala z praktickej jazdy, ktorá bola tvorená piatimi súťažnými disciplínami. Ešte pred samotnou súťažou sa vodiči oboznámili so súťažným autobusom Iveco Urbanway 12M, ktorý je príbuzným modelom autobusov Citelis. Disciplíny v praktickej jazde boli zamerané na bežné úkony, s ktorými sa vodiči MHD stretávajú pri výkone svojho povolania - prvou disciplínou bol prejazd cez lávku, po ktorej museli vodiči prejsť obomi nápravami. Nasledoval prejazd autobusu cez koridor, ktorý bol tvorený kužeľmi, treťou disciplínou bol slalom pomedzi kužele. Štvrtou bolo pristavenie vozidla k stanovenej nástupnej hrane druhými dverami a poslednou disciplínou bolo cúvanie do boxu vytýčeného kužeľmi tak, že sa sledovala presnosť pristavenia vozidla od zadného kužeľa.

V súťaži družstiev obstála prešovská výprava veľmi dobre a vyjazdila prvenstvo, v súťaži jednotlivcov si Peter Kamenčík odniesol 1. miesto a Jozef Falat 3. miesto. Posledná súťaž zručnosti sa konala v roku 2019, kde dopravný podnik reprezentovali vodiči trolejbusov Jozef Kimák a Vladimír Stach pod vedením dispečera Milana Stavača. Aj vtedy sa prešovský tím umiestnil na obstojných priečkach. Cestujúci môžu víťazných vodičov stretnúť primárne na trolejbusových linkách 1 5 7, prípadne na náhradných spojoch.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.