Autobusy Irisbus Crossway už patria dopravnému podniku

Po niekoľkomesačnom prenájme došlo k odkúpeniu autobusov Irisbus Crossway LE 12.8.

V prvej polovici mesiaca marec 2021 došlo k odkúpeniu autobusov Irisbus Crossway LE 12.8 #408 a #409, ktoré si Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. prenajímal od košickej spoločnosti Tempus - Trans, s.r.o od augusta minulého roka. Low-entry vozidlá vyrobené v roku 2009 jazdili väčšinu času pre fínsku spoločnosť Transdev. Prešovskému dopravcovi sa osvedčili natoľko, že sa rozhodol pre ich odkúpenie.

Autobusy majú dĺžku viac než 12 metrov, preto poskytujú cestujúcim viac miest na sedenie. Samozrejmosťou je aj klimatizácia, ktorú cestujúci oceňujú. Zaujímavosťou je aj tónované dvojsklo na oknách, ktoré zabezpečuje lepšiu tepelnú izoláciu a zároveň väčšiu ochranu pred slnečným žiarením. Celková cena za odkúpené vozidlá činí 21 500 € bez DPH. Na vozidlá by mal byť osadený reklamný polep. Výhľadovo sa však uvažuje aj s prelakovaním vozidiel do korporátneho náteru DPmP.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Petris #1:
Odkúpenie bolo v zmluve o nájme dopravného prostriedku zadefinované od začiatku.