Zmeny v premávke MHD (od 1.12.2020)

Spojenie Fintíc a Malého Šariša budú realizovať dve linky.

Od 1. decembra 2020 dochádza k zmene cestovných poriadkov a úprave premávky vybraných liniek. Z dôvodu častých meškaní, ktoré sa prenášali na celú trasu linky, dochádza k rozdeleniu linky 21, ktorá obsluhuje obce Fintice a Malý Šariš.

Upravené trasy liniek

 • linka 21
  • premáva v trase Fintice - Vranovská - Duklianska - Trojica- Na Hlavnej - Grešova - Fakultná nemocnica - Vranovská - Fintice.
  • po trase obslúži všetky nácestné zastávky.
 • linka 23
  • premáva v trase Malý Šariš - Levočská - Poliklinika - Trojica - Na Hlavnej - Okružná - Floriánova - Poliklinika - Levočská - Malý Šariš.
  • po trase obslúži všetky nácestné zastávky.
  • večerný spoj do Malého Šariša o 22:21 realizuje linka 11 s označením "Rúrky - Malý Šariš" v trase Divadlo Jonáša Záborského - Na Hlavnej - Trojica - Poliklinika - Levočská - ... - Na Rúrkach - ... - Malý Šariš.

Taktiež boli vykonané mierne úpravy pri vybraných spojoch liniek 7 11 13 a N2.

Cestovné poriadky sú k dispozícii:

 • na označníkoch zastávok MHD (od 30.11.2020)
 • na webovej stránke www.dpmp.sk
  • vo formáte pdf
  • vo vyhľadávači spojenia
 • na webovej stránke www.imhd.sk v záložke Cestovné poriadky
 • v mobilných aplikáciách

Kvôli súčasnej epidemiologickej situácii zatiaľ nie je zrejmé, či bude od 1.12.2020 premávať MHD podľa cestovného poriadku pre školský pracovný deň alebo prázdninový pracovný deň. Odporúčame vám preto sledovať oznamy a informácie na webe dopravcu a našom webe, prípadne na výveskách vo vozidlách MHD a v zastávkových prístreškoch.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Žiadne spojenie z centra na Sekčov po poslednom trolejbuse nechýba. Veď predsa vieme veľmi dobre balancovať medzi ponukou spojení vo verejnom záujme a reálnym dopytom v papierovo tom istom prevádzkovom režime... 🙃
Reakcia na: Mbc3245 #7:
Niektoré spoje budú vykonávané sólom, niektoré kĺbom. Do výpravy pôjde počas školského roka 16 klbákov tak ako v septembri, len s tým rozdielom, že to bude 7 celodeniek a 9 špičiek.
Na 21/23 solo namiesto klbu uz pernamentne? Pocet spojov do jednotlivych obci sa nezmenil... Nedostatok klbakov zase robi svoje.
...
Osobne by som najradsej videl L23 predlzenu obojsmerne na Sibirsku namiesto 32/32A a tym by sa odtranili dost zbytocne prejazdy cez Okruznu na obidvoch linkach. V rannej spicke by vacsina spojov zo Sibirskej koncila na Trojici tak ako doteraz, v poobednej spicke by sa extra spoje zo Sibirskej otocili okolo parku na Levocskej. Vyprava skoro rovnaka, a zo Sibirskej by sa dalo rychlo dostat priamo do centra mesta pocas celeho dna. Plus extra kapacita v useku Levocska/Clementisova - Cierny most.
...
Stale chyba spojenie Centrum - Sekcov po 22:35 kedy tam je hodinova diera pred prvym spojom N2.

Reakcia na: Jur@j #5:
Mení sa aj nejako výprava na linkách? (Budú ešte kĺbaky na novej 21?)
Reakcia na: Dispecer #4:
Malo by to zhltnúť o jeden 12-metrák viac.
Ako sa to prejaví vo výprave?
Reakcia na: lumbert #1:
Rozdelenie linky iniciovala jedna z obcí, cestovný poriadok dostali na pripomienkovanie začiatkom mesiaca, trasu a CP schvaľuje príslušná obec. Takže nie je o čom, administrácia sťažností je v rukách objednávateľov 🙂
Čakám, kedy sa začnú Fintičania alebo Šarišania sťažovať, že prišli o priame spojenie medzi Malým Šarišom a Finticami (tak ako v BA sa vyplakáva za L5).. 😀 Prípadne sa môžu sťažovať na číslo linky. 😀