Dodávka nových trolejbusov sa začala

V najbližších dňoch budú dodané ďalšie trolejbusy Škoda 30 Tr SOR a 31 Tr SOR.

Vo štvrtok 17. septembra 2020 prešiel bránami Dopravného podniku mesta Prešov, a. s. prvý z desiatich nových trolejbusov z uplatnenej opcie, konkrétne kĺbový trolejbus Škoda 31 Tr SOR. V priebehu ďalších dní budú postupne dodané ešte zvyšné trolejbusy 31 Tr SOR (5 ks) a 30 Tr SOR (4 ks). Jedná sa o dodávku trolejbusov z opcie, ktorú si dopravný podnik uplatnil na prelome rokov 2019 a 2020. V rámci projektu "DPMP, Modernizácia vozového parku trolejbusov v Prešove" bola už v rokoch 2016 a 2017 realizovaná dodávka 10 trolejbusov Škoda 31 Tr SOR a 5 trolejbusov Škoda 30 Tr SOR.

Vozidlá sú plne nízkopodlažné a klimatizované, majú moderný informačný systém R&G, pohodlné mäkké sedadlá a rozšírený priestor pre invalidný vozík, resp. detský kočík, ktorý je známy aj z predošlých dodávok. Trolejbusy sa postupne zaradia do premávky po absolvovaní potrebných technických úkonov a skúšok a vybavení poistenia. Cestujúci sa s novými trolejbusmi stretnú na všetkých trolejbusových linkách.

Po ukončení dodávky bude dopravný podnik evidovať až 46 trolejbusov, z ktorých bude 27 plne klimatizovaných.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Jur@j #3:
Ďakujem za odpoveď, myslel som si, že to tak bude ako v rokoch 2016-2017. 😀
Reakcia na: Marek74 #1:
No, číslovanie bude tak ako sme obaja písali, momentálne ešte ale nie je známe číslo toho včerajšieho trolejbusu, keďže sa prideľujú podľa výrobných čísel, resp. VIN čísel, aby išli postupne. Čaká sa preto na informácie od výrobcu.
Reakcia na: Marek74 #1:
Taký je zámer, aby to malo nejakú logiku. Zatiaľ som v katalógu vozidiel ešte nezverejňoval nové vozidlá, práve kvôli nejasným evidenčným číslam, takže zatiaľ ich vidím len ja ako admin. Zajtra zistím, aká je definitíva, dneska som už nestíhal 🙂
Číslovanie bude 737-740 pre 30Tr a 741-746 pre 31Tr?