Jesenné novinky v prešovskej sekcii imhd.sk

Na svoje si prídu milovníci histórie, ale aj tí, čo radi hľadia do budúcnosti.

Prešovská sekcia na webe imhd.sk funguje už viac než 16 rokov. Za ten čas sme vás informovali o stovkách zmien v hromadnej doprave, pravidelne sme vám prinášali fakty z prostredia dielenskej prevádzky, informovali sme o nových investíciách a vďaka našim fotoupdatom vám nikdy neunikli žiadne novinky a pikošky. Dnes vám prinášame až dve veľké novinky týkajúce sa samotného webu. Prešovské "iemhádečko" totiž obohatili sekcie História a Rozvoj.

História

S touto sekciou ste sa už mohli stretnúť v Bratislave, Košiciach a Žiline. História teraz prišla aj do tretieho najväčšieho slovenského mesta. Sekcia bude rozdelená do 6 podrobných článkov, ktoré mapujú rok po roku dianie vo verejnej doprave prakticky od konca 19. storočia až po dnešné dni. Momentálne sú k dispozícii prvé tri kapitoly histórie, v ktorých sa dočítate o rozvoji dopravy po koniec 70. rokov minulého storočia. Na ďalších kapitolách sa intenzívne pracuje, aby mohli byť už čoskoro k dispozícii a vyplniť tak váš "koronový" voľný čas.

Pri písaní článkov sme čerpali najmä z dostupných publikácií o Prešove a o prešovskej MHD, pomohli nám taktiež zápisky a spomienky dopravných fanúšikov a galériu rozšírili fotografie z rôznych archívov, ale aj doposiaľ nepublikované fotografie zo súkromných zbierok.

Ukážka sekcie História

Rozvojové plány

Aby sme stále netápali len v minulosti, od septembra sú vám k dispozícii aj zaujímavé články na tému rozvoja verejnej dopravy, ktoré môžete poznať z Bratislavy a Košíc. V prehľadnom zozname sa nachádzajú všetky projekty, ktoré sa dotýkajú prešovskej mestskej hromadnej dopravy. Prečítať si môžete o už ukončených projektoch, akými boli napríklad modernizácia vozidlového parku trolejbusov, či rekonštrukcia predstaničného priestoru. Pomerne veľké zastúpenie tu však stále majú projekty, ktoré sú v súčasnosti realizované alebo sa ich realizácia ešte len chystá. Dozvedieť sa tak môžete o uvažovaných trolejbusových tratiach, preferencii MHD, nákupe nových vozidiel a o množstve ďalších zaujímavých vecí.

Ukážka sekcie Rozvoj

Sekcie História a Rozvoj nájdete v hornom menu a aj v dolnom menu v záložke I  MHD.

V mene každého, kto priložil ruku k dielu vám prajeme príjemné čítanie :)

V prípade, že máte pripomienku k obsahu, návrh na doplnenie alebo chcete našu galériu obohatiť o vaše historické fotky s dopravnou tématikou, neváhajte nás kontaktovať na mailovej adrese po@imhd.sk alebo priamo administrátora na mailovej adrese juraj@imhd.sk. Budeme radi za každý konštruktívny návrh.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.