Opätovné zavedenie zastávok na znamenie  (od 12.5.2020)

Dopravný podnik postupne uvoľňuje prijaté opatrenia.

V súvislosti s postupným uvoľňovaním opatrení proti šíreniu infekcie koronavírusu Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. opäť zavádza zastávky na znamenie. Táto zmena vstupuje do platnosti od utorka 12. mája 2020. Zastávky na znamenie sú v zastávkových cestovných poriadkoch vyznačené piktogramom hviezdičky (*).

Obsluha zastávok na znamenie podľa Prepravného poriadku MHD v Prešove:

"Pri obsluhe zastávok „Na znamenie“ je vodič povinný zastaviť na zastávke vždy, keď sa na nej nachádza cestujúci. Na zastávke „Na znamenie“ je vodič povinný zastaviť vždy, ak cestujúci vo vozidle použije signalizačné tlačidlo."

V platnosti naďalej ostávajú tieto opatrenia:

  • povinnosť nosiť pri cestovaní rúško alebo inú alternatívu, ktorá dostatočne zahalí tvár,
  • dočasne zrušené používanie dopytového otvárania dverí cestujúcimi, vodiči povinne otvárajú všetky dvere na vozidlách,
  • zákaz nástupu a výstupu cez predné dvere, aby nedošlo k infikovaniu vodičov MHD, vodiči majú vymedzené miesto červeno-bielou páskou, nevidomí cestujúci smú aj naďalej využívať predné dvere na nástup a výstup.
  • dočasne zrušený doplnkový predaj cestovných lístkov u vodičov, cestujúcim odporúčame zabezpečiť si jednorazové cestovné lístky pred nástupom do vozidla, prípadne využiť SMS lístok. Taktiež odporúčame využiť bezkontaktný spôsob platby za cestovný lístok v automatoch, ktoré umožňujú platbu kartou.

Aj touto cestou chceme upozorniť cestujúcich, aby sa pri cestovaní správali zodpovedne voči sebe, ale aj ostatným cestujúcim. Je potrebné aj naďalej dodržiavať základné hygienické návyky - dôkladne si umývať ruky mydlom alebo prostriedkami na báze alkoholu, pri kašľaní a kýchaní si zakrývať ústa vreckovkou alebo lakťom a vyhýbať sa kontaktu s ľuďmi, ktorí majú príznaky chrípky alebo nádchy.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.