Od nehody Ikarusu 435 #330 uplynulo už 10 rokov

Ťažká dopravná nehoda spečatila osud vtedy 12-ročného autobusu.

V nedeľu 7. júla 2019 ubehlo už 10 rokov od ťažkej dopravnej nehody autobusu Ikarus 435 s číslom #330. V ranných hodinách pri jazde na linke 34 v smere Pod Šalgovík vodič autobusu nezvládol riadenie a stroj narazil do stĺpu verejného osvetlenia len pár metrov pred zastávkou Laca Novomeského. Pri nehode našťastie nedošlo k vážnym zraneniam cestujúcich ani vodiča. Ľahšie poranenia boli ošetrené ambulantne. Autobus však bol poškodený natoľko, že jeho oprava sa ukázala ako nerentabilná a zakrátko bol vyradený.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Ja som kdesi čítala že vodič počul zrazu nejaký silný rachot od nápravy, ze sa zľakol a vytočil bus rovno do stĺpa, neviem či to tak bolo.
Reakcia na: Jan Vartas #2:
O presnej príčine neviem ani ja, vychádzal som len z popisu, ktorý je v katalógu vozidla. Čo sa týka zranení, mám v živej pamäti reportáž zo správ, kde boli rozhovory s ošetrenými ľuďmi. Keď som napísal, že k zraneniam nedošlo, mal som na mysli ťažké zranenia, resp. smrteľné. Odreniny a ľahký otras mozgu nie je podľa mňa až také vážne, aby to stálo za zmienku. Ale nie som doktor a nechcem ani znevažovať traumy týchto ľudí.
Dovolím si správu trochu poopraviť. Pri nehode sa ľahšie zranili 4 ľudia. Vodiča a dve ženy ošetrili ambulantne, ďalšia žena bola hospitalizovaná s ľahším otrasom mozgu. (Zdroj: Korzár) Rovnako (teda aspoň ja) som sa z presnou príčinou nehody nestretol. V hre bolo viac verzií.