Nemôžem súhlasiť, aj napriek tomu, že som skôr pesimista.
DPMP patrí k najrentabilnejším dopravným firmám (prevádzkovaných vo verejnom záujme) vo viacerých ukazovateľoch. Pokiaľ by nehľadeli na ekonomiku, tak to vyzerá o dosť inak.
Z úplne jednoduchého dôvodu - nebolo by to ekonomické. Na zabezpečenie fungovania trolejbusovej prevádzky je potrebných viacero činiteľov (elektrodispečing, zabezpečenie chodu meniarní, príslušný zamestanci a podobne).
To, žeby v celej sieti boli len 2 trolejbusy, tak prevádzku dopravy by len predražilo. Úspora, ktorú by vyprodukovali 2 trolejbusy namiesto 2 autobusov by bola nižšia, ako zabezpečenie prevádzky trolejbusovej dopravy.
Preto platí jednoduché pravidlo, ze trolejbusová doprava sa najviac oplatí tam, kde má vrámci siete MHD najväčší podiel. ?
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
Iveco314
nemyslím si žeby práve oni hľadeli na ekonomiku, bolo to preto, lebo zároveň prebiehala údržba siete (a na niektorých úsekoch bola vypnutá)