Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: Papyr #4305:
Nesuhlasim. Plzenska ulica sice bude volnejsia, ale krizovatky nie. Autobus alebo trolejbus bude mat pri odbocovani na nu problem aj z jednej aj z druhej strany. Dovody som rozpisal v predoslom prispevku. Takisto nechapem, preco by mali tri pruhy z Vychodnej ulice v buducnosti zmiznut. Stale bude potreba vsetkych troch pruhov. Predpokladam, ze si myslel, ze zmizne odbocovaci pruh na Sekcov, kedze sa z mesta sa bude chodit cez Kuznamyho. Avsak stale tu ostane potreba odbocovacieho pruhu na Rusinsku kvoli smeru z Lesiku delostrelcov (spajajuca smery z Vajasnkeho a nemocnicu).
Jedinou vyhodou je uz existujuce el. vedenie a obidenie vystavby kompliklovanej krizovatky na Ciernom moste. S tym plne suhlasim. Avsak argumenty, kt uvadzam, podla mna uplne vylucuju moznost vedenia L32 a L36 cez ul Plzensku.
Reply on: Tomas #4302:
Snazim sa ti naznacit, ze po dobudovani aspon dvojprudovky na Kuzmanyho:

sa auta presmeruju na nu
Plzenska zostane volnejsia
z mosta na Vychodnej zmiznu tri pruhy a nahradia ich dva
trolejbusy uz na Plzenskej droty maju
nemusi sa zastavovat na Ciernom moste
usetri sa za stavbu 1 novej krizovatky
Reply on: Shadow #4301:
Thessaloniki maju skoro dva miliony obyvatelov a jediny dopravny prostriedok je tam takisto autobus.

Re #4293 Peter K: Ani zosit si nemusi kupovat. Internet si vsetko pamata 🙂

Re #4300 Pitto: Za 4 dni mame 100 prispevkov, ktoze nam ich pridal? A kolko z tych 100 je o niecom?
Oprava predch prispevku - zakaz odbocenia do lava (teda na ul. Pod Taborom smer Sekcov
Od vcera je na krizovatke Rusinska - Vychodna po tristvrte roku konecne namalovane vodorovne dopravne znacenie. V smere Lesik delostrelcov - Pod Taborom nove znacenie neumoznuje odbocovat na ul. Pod Taborom. Navyse je tam osadena zvisla dopravna znacka zakaz odbocenia doprava. Znacka nema osadenu doplnkovu tabulu OKREM MHD. Bude to mat nejaky vplyv na trasu L11?

Ako bolo spravne podoktnute, sirka mosta na ul. Vychodna neumoznuje autobusom \"vytocit sa\" bez toho, aby nezasahovali do odbocovacieho pruhu aut a autobusov smerujucich na Sekcov. Preto si myslim, ze pripadne trolejbusove linky L32 a L36 by mali tento problem odstranit prave tym, ze by trasa tychto liniek isla cez ul Kuzmanyho (po dobudovani cesteho useku na Cierny most). Navyse pri realnom predpoklade zvysovania hustoty v meste je rozumnejsie, aby trasy jednotlivych liniek isli po hlavnych uliciach. Z hladiska prejazdnosti totiz problematicky vidim obe krizovatky na ul Plzenskej. \"Dolna krizovatka\" je navyse uplne neprijatelna, kedze jednotlive linky musia auta odbocujuce smerom na Kosice pustat, aby sa na krizovatke \"vykrutili\".

Co sa tyka elektriciek, samozrejme, ze nie je co riesit. Ale nechajme ludi snivat, ved sny este nikomu neublizili. Ale v buducnosti by som si vedel - najma kvoli vytazenosti cestnej sieti v PO - predstavit \"kvazi\" elektricku, akusi \"nadchodku\", kt by bola zaujimava tym, ze by sa vyhla vsetkym krizovatkam, dopr. uzlom a zapcham a urychlila tak prepravu cestujucich. To tu uz asi ale nebudeme ? .
Vyzera to tak, ze sa dostanem na par dni do talianskej Florencie. Je to mesto s pol milionom obyvatelov a JEDINYM prostriedkom MHD su tam autobusy. Asi 100 liniek. Som velmi zvedavy ako to tam zvladaju. A potom dam pittovi odpoved na otazku, ci mesto nad 100.000 musi mat elektricky. ?
Reply on: Vladimír #4299:
no dobre. Povedal som, ze na SCI-FI zabudnime. A ano, mam prehlad. Ale dobre vies, ze ide na L23, L46, takze to realizovatelne nie je. Mozno par spojov.

A vobec sa nevie poriadok L37?

P.S. - za 4 dni mame 100 prispevkov #4300
Reply on: Pitto #4285:
Samozrejme, že Ondreja chápem. Napísal som niekedy, že som to nepochopil? Pochopil som to presne tak ako Ty - L32 by mala v sedle 30min. interval aL36 60min. interval - ako kedysi.
(btw. a to si ešte pamätám na doby, keď mala jedna i druhá v sedle interval 20min. 🙂 )

Re #4285 Pitto: K tej L49 sa vyjadrovať nebudem. Musí Ti byť jasné, že zatiaľ nemáme na to, aby sme vozili vzduch.

V-čko by sa obnovovať nemuselo. Celkom by stačilo, ak by L12 chodila každú hodinu. To by ma vedelo potešiť.

Re #4287 Pitto:
a., to akože otázka stojí, že \"nedávajme NP vozy na L22, ale radšej na L40\"? 😃 No comment... Som si myslel, že už máš taký prehľad, aby si vedel, že vozidlá medzi L40 a napr. L23 prechádzajú a teda ani na jednej z liniek NP byť fyzicky nemôže, lebo do Hanisky neprejde.

b., O novom sídlisku sa nemá zmysel baviť. Pozri sa - keď si si naplánoval, choď na MsÚ a pokús sa to zrealizovať. Nič viac Ti nepoviem.

c., Celkom Ti unikajú súvislosti. V žiadnom prípade neplatí, že mesto nad 100 000 obyvateľov v ČR má automaticky električkovú dopravu. Električky nemajú České Budějovice ani Hradec Králové ani Ústí nad Labem atď., atď., atď... To, že niektoré pomerne menšie mestá tam električky majú je vec čiste historického vývoja. Majú ich, lebo majú ich už dávno. Dnes by žiadnemu 100-tisícovému mestu ani len nenapadlo električky začať budovať.

d., Električky do Prešova? A to Ti nevadí, že už máme trolejbusy? Tie chceš akože zrušiť? Nevadí Ti, že kilometer električkovej trate stojí toľko, že napr. peniaze naň za posledných vyše 15 rokov nenašlo ani hlavné mesto? To akože my na to máme? Nevadí Ti, že mesto Prešov je dávno rozvinuté bez priestoru na električovú dopravu? Nevadí Ti, že stredový ostrovček na Arm. gen. Svobodu je taký úzky, že tam električka neprejde? To sa má nielen trať budovať, ale aj cesta rozširovať? Nevadí Ti že električka nemá kadiaľ (ak má ísť po vlastnom telese) ísť ani po Solivare, v Šarišských Lúkach, po Sabinovskej, Levočskej atď.? To sa majú domy búrať a cesty rozširovať preto, lebo \"my chceme električku?\" Nevadí Ti, že prevádzka električiek je hlučnejšia ako prevádzka trolejbusov? Je Ti jasné, že s najväčšou pravdepodobnosťou by cez Hlavnú týmto doprava padla, lebo pamiatkári by električku na Hlavnú nepustili? Kam sakra by podľa Teba tie električky mali chodiť?
☠ ?

Re #4289 Polio: Presnejšie 311-tka a 310-tka.
Reply on: LUK #4297:
staci povedat, napr. ja uz SCI-FI sekciu zatvorim a zacnem pisat to, co jestvuje...

vyhovuje, alebo co odomna chces? ?
Pitto: radšej sa budem prehrabávať kvantom zápiskov z výpravy, ako týmito adolescentnými výplodmi vašej fantázie... ?
Ad lubotice: ak ste si nevsimli, tak citajte: (toto chceli lubotice, ale nevyhoveli im)

Riešenie MHD v Ľuboticiach

V náväznosti na uznesenie č.6/3/2005 obecného zastupiteľstva z 7.3.2005 OcÚ dáva na verejnú diskusiu návrh na zmenu trasy linky MHD od platnosti nového grafikonu prepravy.

Návrh vyznačený na zverejnenej mapke predpokladá prepojenie obce s mestom Prešov cez sídlisko Sekčov vzhľadom k tomu, že na tejto trase je situovaná aj časť našej obce na sídlisku Pod Hájom, čím by sa umožnil naším občanom lepší kontakt s obcou . Na sídlisku je Sekčov je situovaná aj časť obchodných reťazcov a zdravotnícke zariadenia ktoré naši občania tak budú môcť využívať bez prestupovania.

Návrh predpokladá obojsmernú prevádzku spojov, to znamená že jeden spoj by šiel z Ľubotíc cez mesto, žel. stanicu, Rusínsku ulicu okolo OD Lidl, cez sídlisko Sekčov do Ľubotíc. Druhý spoj by išiel tou istou trasou ale opačným smerom cez sídlisko.

Mapu najdete tu ( http://www.obeclubotice.sk/lubotice/uploadedFiles/pictures/cffile_3_14_05_3_26_14_PM.jpg )
Reply on: Peter K #4293:
sancu ma cely den, ak si si pozeral www.obeclubotice.sk tak vies, ze oni chcu dopravu ku Reimanusu a ku OC Lidlu a HM Hypernova.

To Sci-Fi forum netreba, ani ziadne ine. Presovu staci jedno diskusne forum. Trocha som si zasnival. Chvalabohu, ze tu nikto nezapisuje vypravy ?
Reply on: Papyr #4292:
sak preto, ze je naprd ? dalsi vyplod fantazie.

Co si myslite, ma sancu zast. Vihorlatska?
Ma sancu linka 37?
Navrhujem zriadit SCI-FI forum pre linkove vymysly a elektrickove vizie v Presove. (Pitto: kup si zosit, vsetko donho zapisuj a o 10 rokov znovu precitaj ? )

Ku anketovej otazke o preziti L37: Neviem, co bude DPMP povazovat za uspokojivu vytazenost. Tiez je tazko predvidat obsadenost cez prazdniny. Cez skolsky rok podla mna ma sancu prezit v case spicky (6:30-8:30, 13:00-17:00).

Re: #4272 Ondray:
1) Ak o rok a pol bude 9 ks 18m CB, tak budu vsetky (teraz 7 ks) celodenne klbove autobusy NP. A aj linky iduce do 2. pasma maju prevaznu cast trasy po uzemi Presova a teda ich mozu vyuzivat aj jeho obyvatelia. Skor by som uvital garantovanost na terajsich NP spojoch. Na spickove turnusy sa postupne dostavaju B961, ktore su pomerne nove.
2) Nepochybujem o vytazenosti L32 v sedle pri 30 min. intervale. Ale v sedle je ziaduce preferovat trolejbusy a nie autobusy. Teda ak dopravne funkcie je schopna zabezpecit trolejbusova linka, tak nech ich zabezpecuje trolejbus. Zazelajme si skore zatrolejovanie Rusinskej a vystavbu vyhovujucej otocky na Sibirskej. Potom by mohol byt interval este atraktivnejsi.
3) 12 minutovy interval v case sedla na L4 a L8 po kapacitnej stranke je postacujuci. Ina je uz jeho atraktivnost z pohladu cestujuceho. Podla mna by sa mala prisposobit doba trvania spickoveho intervalu realnej potrebe. V useku Sekcov - stanica - Trojica su zvysene dopravne naroky az do 9:00. Preto 10-min. interval na L4 a L8 zo Sekcova by mal trvat nie do 7:30, ale do 8:30 a popoludni zacat od 12:30 a nie 13:30. Taktiez pridanie nejakeho dalsieho spoja na L32 a L36 v tomto case (8:20) je ziaduce.
Tieto moje nazory nesuvisia s nazormi DPMP. (tazko povedat, co je realne, ked nas prekvapil s L37). ?
Pitto: Linka 49 je naprd. To je len dalsia ciara spajajuca neobyvane oblasti, naviac jednym koncom v dedine. Koho by ta linka mala vozit a preco by si za taku linku mali Teriakovce platit, to si nevysvetlil. Asi by vozila len Pitta, aby sa mohol pohodlne dostat zo Sekcova k DP.

#4274 Polio: Ocenujem tvoju skromnost, ale dobre napady casom pridu. Dopravne riesenia su jak vino, vekom autora zreju 🙂 Aj mna zacali napadat pouzitelne napady az pred dvadsiatkou. Ked chces, mozem ti vypisat, na co vsetko nesmies zabudnut pri tvorbe novej linky.

#4281 Vladimir: Dovolim si upresnit: vznik novej linky by bol opodstatneny asi uz len vtedy, keby tym zanikli aspon dve stare linky 🙂 alebo keby sme zavadzali dopravu do uplne novej oblasti.
Reply on: Polio #4290:
to si az tak zaneprazdneny? ?
Reply on: Pitto #4285:
a kedy ?tento tyzden nie ked tak v piatok vtedy chodim na prechadzky
Reply on: Richard #4286:
mas pravdu bola to 311-tka
Reply on: Vladimír #4282:
to chcu 353-ku vratit az ked precestuje vsetky mesta na slovensku? ?
Reply on: Richard #4286:
asi je to tam naozaj pisane. Ale ved aj tak, chapem, ze nechces zriadovat nove linky. Mne sa navrh dat nizkopodlazny voz na 22-ku vobec, ale vobec nepaci. Bol som vcera v Teriakovciach, cesta nie je zla, na nizkopodlazny autobus. Minuly rok od 1.7 jazdili 19:20 na L40 nizkopodlazaky. Viete, aka to bola parada? Nehovorim, aby isli i do Ruskej NV alebo Hanisky, tam, kde sa neprepchaju, ale pekne do Teriakoviec, kde sa v pohode prepchaju.

Zase mam nejaky projekt, viem, ze mi to neda, ale cokeby sme postavili nove sidlisko (tym rozsirime kapacity mesta, mozno bude viac liniek) ale vobec mi neda spat, tie elektricky. Ste mi uz par krat hovorili, ze to nie je mozne, ale ja si stojim za svojim a just sa to da 🙂

Zoberte si Cesku Republiku. (nechcem zavadzat ale asi takto u nich funguje) Ak maju mesto nad 100 000, maju zav. elektrickovu dopravu. Furt si predstavujem T3-ku, ako brazdi stredom, (ako su ostrovceky) po ul. Arm. gen. Svobudu, na urovni ulice Exnarova. To je neopisatelny pohlad, vsak si pockam rok a uz budem byvat v blave ?

Zasa zavadzam, ale odviazte sa trocha, ved zijeme na Slovensku, kde je mozne (skoro) vsetko. Jelikoz je to Diskusne forum o MHD, tak mozme snivat napr. o elektrickach, a nie vsetko brat tak, ci to moze, alebo nemoze existovat.

Change view

Structure
Order
Posts on page
Date and time of posts

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.