DPMPB obdržal 5 nových autobusov Iveco Urbanway 12M

Nové autobusy budú zároveň pojazdnou fotografickou výstavou.

Tesne pred Vianocami 2021 bolo do vozidlového parku považskobystrickej MHD zaradených 5 nových nízkopodlažných autobusov Iveco Urbwanway 12M, ktoré DPMPB obstaral počas jari tohto roka. Nové autobusy sa zaradia do premávky v najbližších dňoch po vybavení potrebných formalít, pričom v premávke nahradia najstaršie autobusy Karosa B 952E. Vysúťažená cena jedného vozidla bola 220 400 € bez DPH. DPMPB bude mať spolu už 14 autobusov tohto typu.

Nové autobusy sú poháňané naftovými motormi Tector 7 s výkonom 210 kW a spĺňajúcimi emisnú normu Euro 6D. Cestujúci budú mať k dispozícii klimatizovaný interiér, Wi-Fi pripojenie k internetu, moderný optický a akustický informačný systém firmy Bustec. Autobusy sú vybavené aj kamerovým systémom a systémom automatického počítania cestujúcich. Štandardom už bude aj možnosť platenia za cestovné lístky platobnou kartou.

"Výnimočnosťou týchto piatich nových autobusov je pojazdná výstava. Tá prináša nielen zábery na historickú Považskú Bystricu zachytené objektívom Ambróza Gabča, ale aj akvarely významného rodáka Imra Weinera – Kráľa. Veríme, že cestujúcim spríjemníme aj takýmto spôsobom čas strávený v autobusoch Dopravného podniku mesta Považská Bystrica," uviedol primátor Považskej Bystrice pri príležitosti predstavenia nových autobusov.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: henko151 #1:
Áno, sú to naše prvé Urbanwaye so zatmavnenými determálnymi sklami 🙂.
Vidim dobre, ze su vybavene tmavsimi determalnymi oknami? 🙂