Čipové karty

Bezkontaktná čipová dopravná karta sa dá zaobstarať v predajni dopravcu na autobusovej stanici. Pri jej kúpe sa na ňu nahrá finančný obnos (kredit), z ktorého sa pri každej jazde odčíta cena cestovného. Cestujúcemu tak odpadá potreba manipulácie s hotovosťou. Karta platí od vydania 5 rokov a predáva sa za cenu 5 €.

Dobíjanie kreditu je možné v predajni dopravcu, u vodiča v autobuse, alebo cez internet v eShope Ubian. Minimálny kredit pri dobíjaní je 5 €.

Pri platení dopravnou kartou je potrebné dopravnú kartu na krátky čas priložiť k čítačke, ktorá sa nachádza pri kabíne vodiča. Pri úspešnom odčítani cestovného zaznie zvukový signál, na displeji sa zobrazí odčítaná suma. Pri kúpe cestovného lístka dopravnou kartou nie je cestujúcemu automaticky vydávaný papierový lístok, avšak v prípade že oň má záujem, môže si zvoliť jeho tlač voľbou na dotykovom displeji.


 

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.