Zmeny v tarife MHD od Nového roka (od 1.1.2022)

Rozširuje sa okruh cestujúcich s nárokom na bezplatnú prepravu.

Od 1. januára 2022 prichádza k niekoľkým zmenám v tarife MHD v Považskej Bystrici. Najvýznamnejšou zmenou je zavedenie bezplatného cestovania pre vybrané skupiny cestujúcich.

Pri použití dopravnej karty vydanej na meno budú môcť bezplatne cestovať tieto kategórie cestujúcich:

  • deti/žiaci základných škôl od 6 do 16 rokov,
  • seniori v dôchodkovom veku,
  • darcovia krvi, ktorí sú držiteľmi striebornej, zlatej, diamantovej Jánskeho plakety alebo držiteľ Kňazovického medialy.

Pri nástupe do vozidla si títo cestujúci musia zaevidovať jazdu priložením dopravnej karty k odbavovaciemu zariadeniu v autobuse. Na kartu sa zapíše cestovný lístok v nulovej hodnote (kvôli evidencii počtu prepravených cestujúcich), papierový cestovný lístok sa vydávať nebude. Zaevidovanie jazdy bude signalizované pípnutím.

Dopravný podnik mesta Považská Bystrica informuje, že už vydané dopravné karty DPMPB resp. MDS budú od 1. januára 2022 automaticky zmenené na bezplatné cestovanie, cestujúci preto nemusí navštíviť informačné centrum dopravcu.

Novinkou je aj bezplatné cestovanie pre jednu dospelú osobu sprevádzajúcu dieťa do 6 rokov. Dospelý aj dieťa si taktiež musia zakúpiť cestovný lístok v nulovej hodnote.

Kompletné znenie novej tarify je k dispozícii na stránke DPMPB.

Viac k téme

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.