Zavedenie možnosti kúpy lístka platobnou kartou

Lístok zakúpený platobnou kartou je neprestupný, cena je rovnaká ako pri kúpe lístka dopravnou kartou.

Od 5. augusta 2021 bude v prvých dvoch vozidlách MHD Považská Bystrica zavedená možnosť zakúpenia cestovného lístka bezkontaktnou platobnou kartou Visa alebo Mastercard (vo fyzickej aj elektronickej podobe). Pôjde o doplnkovú alternatívu ku kúpe cestovného lístka v hotovosti u vodiča. Lístok zakúpený platobnou kartou bude neprestupný, oproti kúpe lístka za hotovosť však bude jeho cena nižšia - rovnaká ako pri platbe dopravnou kartou, t.j. 0,60 € / obyčajný, 0,30 € / zľavnený.

Pred kúpou lístka platobnou kartou je potrebné o tomto úmysle informovať vodiča, keďže táto forma nie je predvolená. Zakúpenie lístka sa následne vykoná priložením karty k platobnému terminálu. PIN kód karty nie je potrebné pri platbe zadávať. Na samotnú kartu sa informácie o cestovnom lístku nezapisujú, z toho dôvodu nie sú cestovné lístky zakúpené platobnou kartou prestupné.

Suma za zakúpené cestovné lístky sa cestujúcemu z účtu odráta v závislosti od pravidiel konkrétnej kartovej asociácie. Pri kartách Visa sa vykonané offline transakcie zúčtujú raz denne, pri kartách Mastercard to môže byť aj raz za niekoľko dní.

Možnosť kúpy lístka platobnou kartou bude najskôr dostupná v testovacej prevádzke v midibusoch DPMPB Rošero First PB-308CY a PB-315CY. Postupne sa funkcionalita rozšíri aj do ďalších autobusov. Vozidlá budú označené príslušnou nálepkou na dverách.

Aktualizácia: K 11. novembru 2021 je služba zavedená v 15 bielych autobusoch DPMPB.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.