Zmena tarifných podmienok MHD Považská Bystrica (od 1.7.2021)

Od júla sa znižuje cena predplatných cestovných lístkov a zavádzajú sa ďalšie novinky.

Od 1. júla 2021 vstupuje do platnosti nová tarifa MHD v Považskej Bystrici. Výška jednorazového cestovného zostáva nezmenená, menia sa len podmienky na uplatnenie výhodnejšej sadzby. Doteraz mohli výhodnejšiu sadzbu cestovného využívať iba držitelia Považskobystrickej karty. Po novom bude výhodnejšia sadzba (0,60 € základné / 0,30 € zľavnené) uplatnená pri kúpe lístka dopravnou kartou, virtuálnou dopravnou kartou (novinka od 1.7.2021) a tiež pri platbe bežnou platobnou kartou. Jednotné cestovné pri platbe v hotovosti vo výške 0,80 € zostáva zachované.

Kúpa lístka bežnou platobnou kartou bude možná iba vo vybraných autobusoch označených logom Visa/Mastercard. Pôjde doplnkovú alternatívu k platbe v hotovosti.

V prípade predplatných časových cestovných lístkov prichádza k zníženiu ich cien vo všetkých prípadoch (nové ceny sú v tabuľke nižšie). Predplatné lístky bude možné zakúpiť si na dopravnú kartu, alebo virtuálnu dopravnú kartu.

O jeden rok sa predlžuje nárok na zľavu v prípade detí, po novom budú za polovičné cestovné cestovať deti od 6 do 16 rokov. Bezplatne bude po novom cestovať aj osoba s detským kočíkom s dieťaťom (doteraz sa bezplatne prepravoval len samotný kočík obsadený dieťaťom).

Novinkou je zavedenie virtuálnej dopravnej karty v mobile. Cestujúci tak budú môcť využívať elektronickú verziu dopravnej karty bez nutnosti vlastniť aj plastovú kartu. Tiež je možné virtualizovať aj existujúcu dopravnú kartu. Podmienkou na využívanie virtuálnej dopravnej karty je smartfón s operačným systémom Android vo verzii 5.1 a novšej, podporujúci technológiu NFC s nainštalovanými aplikáciami Google Pay a Ubian. Aktivácia (vydanie) virtuálnej dopravnej karty je spoplatnené sumou 4,80 € s platnosťou 1 rok, každé ďalšie predĺženie stojí 3 €/rok.

Nový cenník lístkov od 1.7.2021:

Jednorazové cestovné lístky

Typ lístka V hotovosti
Dopravnou kartou, virtuálnou dopravnou kartou a platobnou kartou
Základné cestovné
  • osoby staršie ako 16 rokov
0,80 € 0,60 €
Zľavnené cestovné
  • dieťa od 6 do 16 rokov
  • žiaci a študenti do 26. roku veku
  • seniori
  • držitelia preukazov ŤZP a ŤZP-S
  • sprievodca držiteľa preukazu ŤZP-S
0,80 € 0,30 €
Bezplatné cestovné
  • dieťa do dovŕšenia 6. roku veku
  • detský kočík s dieťaťom
  • sprievodca detského kočíka s dieťaťom
  • invalidný vozík držiteľa preukazu ŤZP-S
0,00 € 0,00 €
Dovozné za batožinu, psa, alebo zviera bez schránky 0,80 € 0,30 €

Lístky zakúpené v hotovosti a platobnou kartouneprestupné. Cestovné lístky zakúpené dopravnou kartou alebo virtuálnou dopravnou kartouprestupné umožňujúce prestup do 45 minút.

Časové predplatné lístky (ČPL)

Druh ČPL Cena
ČPL základný - na 30 dní 24 €
ČPL zľavnený - na 30 dní 12 €
ČPL základný - na 60 dní 46 €
ČPL zľavnený - na 60 dní 23 €
ČPL základný - na 365 dní
200 €
ČPL zľavnený - na 365 dní 100 €

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.