Zmeny v cestovných poriadkoch liniek MHD (od 1.3.2021)

Na niektorých linkách príde k úpravám trás spojov, taktiež príde k skráteniu jazdných dôb na linkách.

Od 1. marca 2021 vstúpia do platnosti nové cestovné poriadky liniek MHD v Považskej Bystrici. Dopravný podnik zrealizoval viaceré zmeny na základe požiadaviek cestujúcich i s ohľadom na súčasnú situáciu. Na jednotlivých linkách boli optimalizované jazdné doby, aby prišlo k zrýchleniu spojov bez zbytočného vyčkávania na zastávkach.

Prehľad najvýznamnejších zmien:

Zanikne číselné označenie linky 7 - jej spoje budú začlenené do cestovného poriadku linky 9. Spoje linky 9 premávajúce po Jelšové (Ul. Šoltésovej) budú mať príslušné označenie.

Na linke 32 budú všetky spoje (s výnimkou posledného večerného) premávať až na zastávku Praznov, konečná. Súčasne niektoré spoje už nebudú zachádzať cez Zemiansky Kvašov. Náhradou budú zachádzky vybraných spojov linky 4 do Zemianskeho Kvašova.

Na linke 100 sa zjednocuje trasa spojov počas pracovných dní aj voľných dní, čo by malo zjednodušiť cestovanie a tiež zabezpečiť spojenie sídliska Stred s centrom mesta počas celého týždňa.

Na jednotlivých linkách boli upravené príchody a odchody spojov na Železničnej stanici s cieľom lepšej nadväznosti k vlakom, najmä rýchlikom.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.