Po zrušení premávky vlakov cez Dolný Milochov sa navýši počet spojov MHD

V priebehu septembra 2020 nastanú zmeny pri obsluhe Dolného Milochova verejnou dopravou v súvislosti so sprevádzkovaním časti novovybudovanej železničnej trate medzi Púchovom a Považskou Bystricou. „Železnice Slovenskej republiky ako správca železničnej infraštruktúry od 17. septembra „presmerujú“ železničnú dopravu v tomto úseku na nový traťový úsek cez viadukt a tunel Diel. Pre cestujúcich sa doprava zmení z dôvodu zrušenia železničnej zastávky Milochov. Obyvatelia (Nosíc, pozn. red.) budú mať k dispozícii novú železničnú zastávku Nosice (na ostrove), s nástupišťom dlhým 250 m, s podchodom a prístreškami pre cestujúcich," informovala Ria Feik Achbergerová, hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky.

Mesto Považská Bystrica zabezpečí po zrušení železničnej zastávky Milochov posilnenie mestskej autobusovej linky 8, ktorá premáva do Dolného Milochova. Navrhovaný nový cestovný poriadok tejto linky počíta od septembra so zabezpečením 12 párov spojov v pracovných dňoch v čase medzi 4:30 a 23:00 a počas voľných dní má premávať sedem párov spojov medzi 4:30 a 19:00.

Celá nová železničná trať medzi Púchovom a Považskou Bystricou aj s druhým tunelom má byť dokončená koncom budúceho roka. „Plánované dokončenie  a sprevádzkovanie traťovej koľaje č. 1 a 2 medzi Púchovom a Považskou Bystricou (cez tunel Milochov) je plánované v termíne 15.12.2021. Súčasťou stavby bude aj cesta medzi Dolným Milochovom a mestskou časťou Nosice. Na opustenom železničnom telese v mieste budúcej spojnice ciest III/1942 (III/049018) Nosice a III/1983 (III/517001) Milochov sa vybuduje nová cestná komunikácia," uviedla hovorkyňa ŽSR.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.