Považskobystrická MHD má tri nové autobusy

Dopravca pokračuje v nákupe autobusov Iveco Urbanway.

Vozidlový park MHD v Považskej Bystrici sa v týchto dňoch rozrástol o tri nové nízkopodlažné autobusy. Mestská dopravná spoločnosť zaradila do vozidlového parku jeden 12-metrový autobus Iveco Urbanway 12M (PB-985DA) a dva menšie 10,5-metrové autobusy Iveco Urbanway 10.5M (PB-894DA a PB-258DB). Kratšia verzia je v Považskej Bystrici novinkou, štandarných vozidiel Urbanway má dopravca už spolu 9.

Zaradenie nových vozidiel prichádza v čase, kedy mesto Považská Bystrica realizuje verejnú súťaž na poskytovateľa služieb MHD od septembra tohto roka.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: ramzi #3:
Čisto teoreticky, ak vlastný DP potrebuje na rozbeh autobusy, ktoré mu za pár mesiacov nikto nevyrobí, a zároveň doterajší dopravca bude mať autobusy navyše, nenúka sa akosi samo ten majetok za príslušný obnos "prevziať"? Keby si chcel súkromník ten obnos nafúknuť, neurobil by to inak než omladením... (Ale to je len moja úvaha, prípadná podobnosť s realitou je náhodná.)
Reakcia na: irizar #2:
Potom je ale otázka, načo je dobrá celá tá šaškáreň s vytváraním vlastného DP.
Takže sa ani nepokúšame hrať na to, že by výsledky súťaže neboli dopredu dané.