MHD v Považskej Bystrici by mala naďalej prevádzkovať spoločnosť MDS

Mesto má záujem pokračovať v spolupráci so súčasným dopravcom.

Mestskú hromadnú dopravu v Považskej Bystrici prevádzkuje od septembra 2006 Mestská dopravná spoločnosť (MDS), a.s., v ktorej má menšinový podiel aj mesto Považská Bystrica. MHD je zabezpečovaná na základe Zmluvy o spolupráci pri zabezpečovaní dopravy a o výkone vo verejnom záujme v mestskej autobusovej doprave na území Mesta Považská Bystrica z roku 2006. Pôvodná platnosť tejto zmluvy do 31. decembra 2014 bola Dodatkom č. 1 z roku 2012 predĺžená do 28. februára 2019.

Ako nás informovala hovorkyňa mesta Mgr. Iveta Pagáč Kováčiková, mesto Považská Bystrica má záujem aj naďalej využívať služby spoločnosti MDS na základe platnej európskej smernice ES č. 1370/2007 o službách vo verejnom záujme v železničnej a cestnej osobnej doprave. So spoločnosťou MDS by teda v najbližšom čase mala byť uzatvorená nová zmluva, alebo predĺžená existujúca zmluva. "V prípade, že by nedošlo k vzájomnej dohode, čo sa týka podmienok zmluvy, mesto by realizovalo verejnú súťaž na zabezpečenie MHD," uviedla hovorkyňa mesta.


12.2.2019
-mhd-

Komentáre

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

LUK12.2.2019 17:23 #2 Re:
Reakcia na #1 od Valec:
Nie je problém, v pondelok súťaž vyhlásime, vyvesíme na nástenku na chodbe úradu, vo štvrtok ju vyhodnotíme a od prvého sa jazdí, kde vidíš problém?
Valec12.2.2019 16:55 #1 Re:
Hmm... zmluva síce končí 28.2., ale mesto si vie prestaviť aj realizáciu verejnej súťaže. A dovtedy čo, 40-tis. mesto pol roka bez MHD?