Čipové karty (do 28.2.2019)
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Bezkontaktná čipová (dopravná) karta typu EMcard sa dá zaobstarať v predajni na autobusovej stanici. Pri jej kúpe sa na ňu nahrá finančný obnos (kredit), z ktorého sa pri každej jazde odčíta cena cestovného. Cestovné pri platbe dopravnou kartou je nižšie ako pri kúpe lístka u vodiča, takže cestovanie s kartou je o niečo výhodnejšie. Navyše pri prestupe do 30 minút pokladňa vydá automaticky celý lístok so zľavou z cestovného. Pri platení dopravnou kartou je potrebné dopravnú kartu na krátky čas priložiť k čítačke, ktorá sa nachádza pri kabíne vodiča. Pri úspešnom odčítani cestovného zaznie zvukový signál, na displeji sa zobrazí odčítaná suma. Pri kúpe cestovného lístka dopravnou kartou nie je cestujúcemu automaticky vydávaný papierový lístok, avšak v prípade že oň má záujem, môže si zvoliť jeho tlač voľbou na dotykovom displeji. Dobíjanie kreditu na kartu je možné vykonať u vodiča alebo v predajni MDS. Minimálny kredit pri dobíjaní je 5,00 €. Karta platí od vydania 5 rokov a predáva sa za cenu 3,50 €.


Ako vybaviť obyčajnú čipovú kartu (pre dospelého)

K vystaveniu novej bezkontaktnej čipovej karty je potrebné v predajni MDS vyplniť a podpísať žiadanku. Na overenie údajov treba priniesť k nahliadnutiu hodnoverný doklad (občiansky preukaz, cestovný pas). Poplatok za vydanie čipovej karty je 3,50 €.


Študentské a zľavnené čipové karty

Študenti (od 15 do 26 rokov) a ostatné skupiny cestujúcich, ktoré majú podľa tarify majú nárok na zľavnené cestovné, si musia vybaviť v predajni MHD čipovú kartu, ktorá ich oprávňuje cestovať so zľavou. Študentskú bezkontaktnú čipovú kartu môže vystaviť buď spoločnosť MDS, a.s., alebo priamo škola študenta. Ak kartu vystavuje MDS, a.s., je k jej vydaniu potrebné priniesť potvrdenie o návšteve školy (vydávané školou), vyplnenú žiadanku a hodnoverný doklad (občiansky preukaz, cestovný pas).

Poplatok za vydanie čipovej karty je 3,50 €.

Ak kartu vystavuje škola, študent musí splniť jej podmienky. Aby bol preukaz aktívny aj na ďalší školský rok, študent si ho musí aktivovať prostredníctvom školy, ktorá preukaz vydala.


Vzory čipových kariet

Považskobystrická karta


16.10.2012
-Daniel-

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.