Čipové karty

Bezkontaktná čipová (dopravná) karta typu EMcard sa dá zaobstarať v predajni ARRIVA Nové Zámky na autobusovej stanici. Pri jej kúpe sa na ňu nahrá finančný obnos (kredit), z ktorého sa pri každej jazde odčíta cena cestovného. Cestovné pri platbe dopravnou kartou je nižšie ako pri kúpe lístka u vodiča, takže cestovanie s kartou je o niečo výhodnejšie. Pri platení dopravnou kartou je potrebné dopravnú kartu na krátky čas priložiť k čítačke, ktorá sa nachádza pri kabíne vodiča. Pri úspešnom odčítani cestovného zaznie zvukový signál, na displeji sa zobrazí odčítaná suma a tlačiareň vytlačí cestovný lístok, ktorý si je cestujúci povinný vziať. Dobíjanie kreditu na kartu je možné vykonať u vodiča alebo v predajni ARRIVA na autobusovej stanici. Minimálny kredit pri dobíjaní je 5,00 €. Karta platí od vydania 5 rokov a predáva sa za cenu 4,00 €.


Ako vybaviť obyčajnú čipovú kartu (pre dospelého)

K vystaveniu novej bezkontaktnej čipovej karty je potrebné v predajni ARRIVA vyplniť a podpísať žiadanku. Na overenie údajov treba priniesť k nahliadnutiu hodnoverný doklad (občiansky preukaz, cestovný pas). Poplatok za vydanie čipovej karty je 4,00 €.


Študentské čipové karty

Žiaci (od 6 do 15 rokov) a študenti (od 15 do 26 rokov) majú nárok na zľavnené cestovné, no musia si vybaviť dopravnú kartu. Študentskú bezkontaktnú čipovú kartu môže vystaviť buď spoločnosť ARRIVA Nové Zámky, a.s., alebo priamo škola študenta. Ak kartu vystavuje ARRIVA Nové Zámky, a.s., je k jej vydaniu potrebné priniesť potvrdenie o návšteve školy (vydávané školou), vyplnenú žiadanku a hodnoverný doklad (občiansky preukaz, cestovný pas).

Poplatok za vydanie čipovej karty je 4,00 €.

Ak kartu vystavuje škola, študent musí splniť jej podmienky. Aby bol preukaz aktívny aj na ďalší školský rok, študent si ho musí aktivovať prostredníctvom školy, ktorá preukaz vydala.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.