Koncern Arriva prevzal väčšinový podiel v spoločnostiach SAD Trnava a SAD Liorbus
  • Táto informácia je zaradená v archíve. Aktuálne informácie nájdete v ľavom menu.

Spoločnosť Arriva odkúpila stopercentný podiel vo firme Bus Partner Services s.r.o., ktorá je väčšinovým vlastníkom dopravcu SAD Trnava a.s. a tiež firmu Gotfri spol. s.r.o., ktorá vlastní väčšinu v SAD Liorbus a.s. (predtým SAD Liptovský Mikuláš). Arriva o tom informovala na svojom webe.

Arriva už vlastní väčšinové podiely v bývalých štátnych podnikoch Slovenskej autobusovej dopravy - Arriva Nové Zámky, Arriva Nitra a Arriva Michalovce. Vozidlá týchto dopravcov postupne dostali jednotný náter. Podľa tlačovej správy koncernu bude po akvizícii trnavského a mikulášskeho dopravcu pod značkou Arriva na Slovensku jazdiť spolu viac ako 1350 autobusov.

Firma Bus Partners Services s.r.o. (predchádzajúci názov PRINTcentrum, s.r.o.) získala podiel v SAD Trnava v privatizácii v roku 2002 a pri dopredaji v roku 2005. Zvyšok stále vlastní štát prostredníctvom Fondu národného majetku.

Vlastnícke podiely v SAD Trnava a.s.
60,5% Bus Partners Services s.r.o. (Arriva)
39,5% Fond národného majetku SR

Rovnako prebiehala privatizácia aj v prípade firmy Gotfri s r.o., ktorá získala väčšinový podiel v SAD Liptovský Mikuláš (dnes SAD Liorbus).

Vlastnícke podiely v SAD Liorbus a.s.
60,42% Gotfri s.r.o. (Arriva)
39,58% Fond národného majetku SR

Arriva zamestnáva takmer 9500 ľudí v strednej a východnej Európe. Prevádzkuje približne 5000 autobusov a 36 vlakových súprav.

SAD Trnava prevádzkuje prímestskú dopravu v severnej časti trnavského kraja a mestskú hromadnú dopravu v Trnave, Hlohovci, Piešťanoch a Senici.

SAD Liorbus prevádzkuje prímestskú dopravu vo východnej časti žilinského kraja a na Orave. Mestskú hromadnú dopravu prevádzkuje v Liptovskom Mikuláši, Ružomberku a Dolnom Kubíne.


1.8.2015
-Tomáš, DC-

Komentáre

Login: Heslo:

🙂😃😁😂😅
😆😉😊😋😛
😎😗😍🤪🙃
😶😐😏🤔🤨
🙄😣😥😮😲
🙁😕😖😫😞
😭🤐😴😬😨
😱😵😠🤬🤑
😷🤒🤕🤮😇
🤓😈💀👽🤖
❗❓💗👍👎

K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB).
Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový popis. Pridaním súborov súhlasíte s podmienkami používania.

volod14.8.2015 15:55 #1 Re:
http://www.deutschebahn.com/de/presse/presseinformationen/pi_p/9732520/p20150724.html
kto je jazykovo zdatný......Správa je z 24.7.2015.